2012-03-02

WSPIERAMY AKCJE

UNICEF Polska

UNICEF Polska: zebraliśmy już ponad  1 mln złotych na szczepionki dla dzieci w Sierra Leone

Pieniądze te pozwolą zaszczepić 454 tys. dzieci i przyszłych matek przeciwko gruźlicy, polio i tężcowi.

Kwota ta umożliwi również zakup dziewięciu lodówek na baterie słoneczne. Dzięki polskim darczyńcom UNICEF będzie mógł także zakupić strzykawki i pojemniki na odpady poszczepionkowe oraz przeszkolić lekarzy i pielęgniarki, którzy zapewnią bezpieczne zaszczepienie dzieci.


Pozyskana przez UNICEF Polska kwota 1 284 844 PLN to wynik połączenia sił dwóch kampanii charytatywnych na rzecz Sierra Leone: „Faceci ratują dzieci” oraz „Wszystkie kolory świata”. Ta ostatnia adresowana była do szkół, przedszkoli, domów kultury i bibliotek publicznych. Kampanię wsparła Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, a do akcji dołączyły dzieci z 1140  placówek edukacyjnych z całej Polski. W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” dzieci przygotowywały charytatywne laleczki.

Na specjalnie zorganizowanych imprezach szkolnych każda z chętnych osób mogła zaopiekować się laleczką, przekazując darowiznę na rzecz UNICEF.

Jeszcze tylko do końca marca można pomóc dzieciom w Sierra Leone i dołączyć do kampanii charytatywnej „Faceci ratują dzieci”.

Akcję wspierają Sebastian Karpiel-Bułecka, Łukasz Nowicki i Przemysław Saleta. Projekt jest częścią programu mającego na celu wzmocnienie systemu szczepień w Sierra Leone, który zredukuje poziom śmiertelności spowodowany chorobami, którym można zapobiegać.


Więcej informacji na www.faceciratujadzieci.pl

Komentarze (1)

sylvana (2012-03-02 23:16:34)
Bardzo dobra wiadomość...
taka pozytywna energia,co zawsze cieszy każdego  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar