2012-01-12

WARTO WIEDZIEĆ

Akademia Języka Chińskiego dla młodzieży na Uczelni Łazarskiego

Tagi: edukacja
Od 4 lutego na Uczelni Łazarskiego startuje Akademia Języka Chińskiego pod oficjalnym patronatem Ambasady Chin w Polsce. Zajęcia dla młodzieży będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych - 5-11 lat oraz dla licealistów. W ramach cotygodniowych spotkań, oprócz języka chińskiego, prezentowana będzie kultura i kuchnia Kraju Środka.


W wyniku ostatniej wizyty Prezydenta Bronisława Komorowskiego na Polsko-Chińskim Forum Rektorów Szkół Wyższych w Pekinie, któremu towarzyszyli rektorzy wybranych polskich uczelni, rozpoczęte zostały projekty mające na celu wzajemne pokazanie kultury obu państw. Na fali rozwoju współpracy pomiędzy Polską a Państwem Środka, Uczelnia Łazarskiego postanowiła zaproponować kurs języka chińskiego dla najmłodszych oraz licealistów w ramach Akademii Języka Chińskiego.

Spotkanie rektor Uczelni Łazarskiego Darii Nałęcz z przedstawicielami uczelni chińskich pozwoliło na zacieśnienie współpracy i rozpoczęcie obustronnych inicjatyw, mających na celu wzajemne przybliżenie kultur. Specjalny kurs w ramach Akademii Języka Chińskiego jest pierwszą odsłoną realizacji przyjętych założeń. Cotygodniowe spotkania są propozycją skierowaną dla najmłodszych – komentuje Agata Jankowska, Koordynator Projektów na Uczelni Łazarskiego.

Podczas miesięcznego kursu prowadzonego przez native speaker’a słuchacze poznają podstawy języka chińskiego oraz kaligrafii. Zajęcia będą mieć charakter praktyczny, prowadzone będą poprzez kontakt z kulturą, muzyką oraz kuchnią chińską. Dla młodszej grupy uczestników, w wieku 5-11 lat, zajęcia będą prowadzone w formie nauki przez zabawę.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę na Uczelni Łazarskiego (ul, Świeradowska 43, Warszawa). Opłata za miesiąc półtoragodzinnych zajęć wynosi 50 zł.

Szczegółowe informacje na temat kursu można uzyskać w Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego, pod numerem telefonu 22 54 35 370 lub mailem jezyki.obce@lazarski.edu.pl.
 

Komentarze (4)

Szprotka (2015-11-23 13:02:12)
ot ciekawe
Moim zdaniem ten język w najbliższych latach będzie coraz popularniejszy i osoby które płynnie władają spokojnie znajdą praca jako nauczyciel języka chińskiego w większych miastach takich jak Warszawa i inne http://preply.com/pl/warszawa/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego
wodniczka (2012-01-16 18:26:14)
Język Chiński
Super sprawa. Moim marzeniem jest mówić po chińsku, nawet próbowałam się uczyć ale nie jest to język który łatwo się samemu przyswaja i do nauczenia go potrzebny z prawdziwego zdarzenia nauczyciel. Ale taką okazję kto tylko może nie powinien przegapić.
pscolka (2012-01-14 20:14:19)
O jej
w życiu bym się nie chciała nauczyć języka chińskiego. Ale dobra wiadomość dla tych co się interesują tą kulturą i językiem.
sylvana (2012-01-13 08:45:16)
Ot,nie przypuszczałam ;)))
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar