2011-12-06

ROZRYWKA

Najbardziej świąteczny film świata

Z jakim filmem kojarzą wam się święta w Polsce? Tak, święta Bożego Narodzenia. Dokładnie tak, z Kevinem!

Film ten ukazał się na świecie w 1990 roku, w Polsce jego premiera przypadła na dwa lata później. Genialny w tej roli, Macaulay Culkin miał zaledwie 10 lat, gdy film po raz pierwszy pojawił się na ekranach. Za drugą część filmu młody aktor otrzymał gażę 8 milionów dolarów. Kwota ta została okrzyknięta największą wypłatą dla chłopca w wieku zaledwie 12 lat.

Gdy Polska bawiła się przy pierwszej emisji Kevina samego w domu, świat poznawał przygody chłopca w Nowym Jorku.

Przepis na sukces Kevina? Bożonarodzeniowa otoczka, mały chłopiec zostawiony sam w domu, jego heroiczna walka z przestępcami, chwytające za serce piosenki, ogrom humoru (19 utworów z pierwszej części filmu skomponował John Williams) i triumf dobra nad złem. Dodatkowo nie zabrakło błyskotek, lampek, bombek, choinek dopełniających atmosferę świąt. Oglądany z domowym ciastem i kubkiem gorącej herbaty bądź czekolady od lat Kevin towarzyszy polakom podczas świątecznej gorączki.

Nie należy pomijać kwestii reżyserskiej. Za ten 103 minutowy film, jak i za jego 120 minutową drugą część odpowiedzialny jest Chris Columbus. Dla tych, którym niewiele mówi to nazwisko przytoczę inne jego filmy: Pani Doubtfier, Dziewięć miesięcy czy dwie pierwsze części Harry’ego Potter’a.
W serii pojawiły się jeszcze dwa filmy: Alex- sam w domu i Kevin sam w domu 4, nie cieszące się w Polsce zbyt dużą popularnością.

Jak myślicie, dlaczego Kevin jest tak związany z kulturą świąt bożonarodzeniowych w Polsce? Podpowiem: premiera filmu w naszym kraju miała miejsce 25 grudnia 1992 roku. Być może to, oprócz wspaniałej atmosfery zawartej w filmie, jest jednym z powodów dlaczego tak lubimy przygody Kevina.

Autor: Agnieszka Deja


Inne artykuły naszej stażystki:

6 minut 40 sekund dla własnej twórczości

Ulica na wystawie

Nowości od DecoMorreno

Serce rośnie widząc pomocne dłonie

Dla amatorów fotografii

Chora z niedopieszczenia

Zupa w trzy minuty

Lecznicze właściwości Wit. A

Urodzony sto lat temu

Księżniczka skończyła właśnie 30 lat

Kobieta kobiecie

X Factorowe rewolucje


Komentarze (4)

Jaja (2011-12-07 15:57:59)
Super, ale chętnie coś nowego...
Hehhe ja też oglądałam wczoraj ;-) po raz 100000 mam nadzieje jednak że pojawi się coś nowego świątecznego np. mogliby zacząć puszczać Listy do M w TV co roku, bo po obejrzeniu to mój nowy świąteczny faworyt...;-) no i dla odmiany polska produkcja!!!!
wodniczka (2011-12-07 15:41:09)
Kevin...
Film i trzyma w napięciu ale i daje dużą dawkę radości, jeszcze  ten piękny wystrój świąteczny działa jak balsam na naszą duszę.
sylvana (2011-12-07 09:23:55)
Sama prawda i za to Was uwielbiam :)))
 
V. (2011-12-07 07:18:59)
To prawda!
Kevin nigdy sie nie nudzi. U mnie w domu co roku jak rytual ogląda sie go po kolacji wigilijnej a potem następna czesc w sylwestra, gdy spędzamy go w rodzinnym gronie :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar