2011-12-03

DZIECIAK

Gwiazdy pomagają podczas akcji charytatywnej Bartek

W poniedziałek 5 grudnia przypada międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Czy chcecie wiedzieć, czy pomagają innym i co o tym myślą. Znane osobyniedawno wzięły udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z domówi dziecka zorganizowanej przez firmę Bartek, produkującą buty dla dzieci. Odpowiedziały też na pytania dlaczego pomagają i dlaczego warto to robić?


Agnieszka Cegielska – prezenterka telewizyjna
„Takich firm jak Bartek jest stanowczo za mało. Cieszę się, że w ogóle są. Zaproszenie, które dostałam, zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. Rozmawiałam przed chwilę z właścicielem i pogratulowałam mu pomysłu. Nas na szczęście stać, żeby kupić buty dla własnego dziecka, ale jest mnóstwo osób, które butów na zimę mieć nie będą. Więc często myślę, że jest to naszym obowiązkiem, żeby nawet, kosztem czasu dla własnej rodziny, przyjść na imprezę charytatywną i pomóc.”Aleksandra Szwed – aktorka
„Najpierw trzeba się dowiedzieć, jakie są faktyczne potrzeby obdarowanego. Buty trafią do domu dziecka w Dębinkach, bo jest to dom zaprzyjaźniony z moją rodziną od kilkunastu lat. Robimy za „rodzinę zastępczą”, bo podopieczni bywają u nas na wakacjach, na święta. Zabieraliśmy ich na kolonie i wyjazdy. Jak jestem na miejscu, staram się tam zaglądać i wspierać we wszystkich akcjach, więc kiedy dostałam zaproszenie od Bartka, od razu o nich pomyślałam.”


Ewa Wojciechowska – dziennikarka
„Bardzo mi się podoba, że w tej akcji chodzi o obdarowanie dzieci butami, bo nie zawsze pieniądze załatwiają sprawę. Myślę, że jest to potrzebna rzecz, która dzieciom się przyda.”
Marek Kościkiewicz – muzyk
Fajnie, że dzieci mogą dostawać spersonalizowane prezenty (za względu na rozmiary butów), specjalnie dla nich. Cieszę się, że można spełnić ich marzenia. Przede wszystkim trzeba dawać dużo ciepła i nawet sama obecność i kontakt z dziećmi to jest już coś.”
Izabela Janachowska – tancerka
„Uśmiech dziecka jest bezcenny a można go wywołać tak łatwo, dlatego zachęcam wszystkich, żeby pomagali, bo to nas często niewiele kosztuje a dla potrzebujących dzieci - wiele znaczy.”

Mariusz Czerkawski – hokeista
„W Szczytnie jest ośrodek dla dzieci, w którym pracowała moja teściowa, więc naturalne, że z żoną wspieramy tą placówkę. Znamy imiona, znamy rozmiary butów dzieci tam przebywających. Mam nadzieję, że dobrze trafimy z kolorami i w gust dzieciaków.”


Magda Waligórska – aktorka
„Bardzo rzadko spotykam się  sytuacją, by jakaś firma chciała przekazać za pośrednictwem popularnych osób swoje produkty do domu dziecka. To super. Z przyjemnością przychodzi się, żeby zrobić coś takiego.”
Aida Kosojan-Przybysz – piosenkarka
„Firma Bartek to anioł dla dzieciaków na całym świecie. W 2008 r, kiedy w Gruzji była wojna, tamtejsze domy dziecka otrzymały ogromną pomoc od firmy Bartek. Robiłam charytatywny koncert dla tych dzieci i koszt przelotu muzyków, cała oprawa była od firmy Bartek. Firma wspiera dzieciw Batumi już od 3 lat. Właściciel ma wielkie serce, bo nigdy poza podziękowaniami w języku gruzińskim nic nie otrzymał. Uważam, że człowiekowi, który daje serce na dłoni, należało się, by przyjść i mu podziękować. To jest najważniejsze, dać taką maleńką kropeleczkę nie tylko dzieciom mającym rodziców, którzy mogą im kupić ciepłe buty, ale również pozostałym dzieciom.”

Marcin Najman – bokser zawodowy
„Łączenie ringu bokserskiego i działalności charytatywnej to bardzo prosta sprawa. Boks to tylko i wyłącznie sport, a działalność charytatywna to działalność czysto ludzka. Jeśli komuś troszkę lepiej się wiedzie, to powinien pomagać tym, którym wiedzie się gorzej. Nie widzę w tym nic dziwnego. Od 10 lat organizuję różnego rodzaju charytatywne akcje. Wydaje mi się, że udało mi się już wielu osobom pomóc. Jest to fajna sprawa. Robię to dla samego siebie. Dobrze się z tym czuję.”
Alicja Węgorzewska-Whiskerd – śpiewaczka operowa, jurorka „Bitwy na głosy” w TVP2
„Bardzo często angażuję się w akcje charytatywne zwłaszcza dotyczące dzieci i starszych osób. Jeśli człowiek osiąga pewien status, i nie mówię tylko o „nazwisku”, ale także finansowy, powinien czuć się zobowiązany. Kiedydajesię coś innym i widzi się uśmiech, to motywuje do dalszej pomocy. Zwłaszcza jeśli robimy to wyłącznie dla własnej wiedzy a nie by usłyszeć „dziękuje”. Poza tym uważam, że dobro wraca.”

Ilona Felicjańska – założyciela Fundacji Niezapominajka, modelka,
„To co mnie boli, to sytuacje, kiedy proszę kogoś o pomoc dla innych i słyszę, że „mi też brakuje”. Chciałabym uczulić te osoby, którym „brakuje”. Mają oczy, ręce, widzą, słyszą  - nie mają prawa narzekać. Wystarczy rozejrzeć się, otworzyć szeroko oczy by zobaczyć ile osób potrzebujących jest wokół nas i przez ułamek sekundy postawić się na ich miejscu i wtedy zupełnie inaczej będą patrzyli na to i na swoje życie, w którym dostali tak wiele.”


Renata Dancewicz - aktorka
„W takich sprawach się nie odmawia. Wymieniam obecność na imprezie charytatywnej, zdjęcia, błysk fleszy i obecność w gazetach i na portalach na 7 par butów dla dzieci.”Katarzyna Burzyńska - prezenterka
„Wszystko co jest związane z dziećmi, z pomaganiem to dobra, fajna inicjatywa. Lubię być filantropką. Jeśli tylko mam taką propozycję, możliwość to zawsze to robię i będę starała się robić.”

Iza Kuna – aktorka
„ Jak mogę to pomagam. Tak zostałam wychowana. Mnie też kiedyś ktoś w życiu pomógł. Tego się nauczyłam i w ogóle sobie nie wyobrażam, żeby nie pomagać. To nie jest kwestia czasu lecz charakteru.”


Beata Chmielowska-Olech – prezenterka
„Każda taka akcja jest cenna, każdy zryw się liczy, bo pomocy trzeba wiele. Dlaczego pomagamy? Myślę, że w dużej mierze dlatego, że pomagając innym pomagamy sobie, bo im więcej wokół nas jest dobrego, tym bardziej to do nas wraca.”


Lidia Kopania – piosenkarka
„Wydaje mi się, że za rzadko pomagamy. Jesteśmy dość mocno zaangażowani we własne sprawy, pracę i brakuje nam czasu, żeby rozejrzeć się dookoła i zauważyć osoby, którym należałoby pomóc. Dlatego cieszę się, że mogę brać udział w zorganizowanych akcjach charytatywnych. Będę uświadamiać moich znajomych, ze warto angażować się w tego typu akcje.”


Katarzyna Cichopek – aktorka
„Nigdy za wiele prezentów dla dzieci a zwłaszcza tych dzieci potrzebujących. A buty to mądre prezenty, warto zaangażować się w tą akcję, dlatego cieszę się, że mogę wybrać region Polski, do którego mogę wysłać buty dla dzieci. Mam nadzieję, że ta zima będzie dla nich naprawdę piękna, że będą szaleć na dworze w śniegu z uśmiechami na buźkach. O uśmiech dziecka naprawdę warto walczyć.”


Karolina Malinowska – modelka, dziennikarka
„Mam przyjemność znać Pawła Bartnickiego, który jest właścicielem firmy. Jest on człowiekiem absolutnie niezwykłym. Ma otwarte serce. Kiedy proszę go o pomoc, a nie proszę go o małe przysługi tylko o wielkie, a on zawsze jest. To jest fantastyczne, więc taka akcja, nie zdziwiła mnie. To jest taka osoba.”

Jakub Świderski – aktor
„Moim zdaniem bardzo ważne jest, ze firmy zaczynają wychodzić z pomocą dla osób będących w trudnej sytuacji. Nawet jeśli takich akcji jest mało, to będzie coraz więcej, bo w tą stronę musi zmierzać świat. To nie zniknie, ludzie nie przestaną sobie pomagać. Bardzo dobrze, że istnieje taka firma jak Bartek, która pomaga, zwłaszcza  przed świętami, kiedy ta pomoc i ludzkie ciepło jest niezbędne.”

MałgorzataKosik – piosenkarka i tancerka
„Jestem za akcjami charytatywnymi, szczególnie takimi jak firmy Bartek. Buty przydadzą się każdemu dziecku. To ważne, żeby do takich dzieci z domów dziecka trafiły porządne ciepłe buty ze skóry. Te mają bardzo ładne kolory.”


 

Komentarze (2)

sylvana (2011-12-04 08:49:07)
jak to dobrze,że jest aż tylu wrażliwych Artystów :)
 
pscolka (2011-12-03 22:18:28)
Jakie to piękne, że inni pomagają dzieciom. Czytając te wypowiedzi aż serduszko się raduje. Tak trzymać.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar