2011-11-30

Czy wiesz, że...

Lecznicze właściwości Wit. A

To, że witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu wie każdy, nawet dziecko. Czy jednak zdajemy sobie sprawę co się dzieje gdy jakiejś z nich zabraknie? Albo która z nich jest odpowiednia do różnego typu dolegliwości.

To, że witamina C jest odpowiednim środkiem przy leczeniu wiemy od dawna. A co powiecie na temat witaminy A?

Niedobór tej witaminy jest odpowiedzialny za kruche, łamliwe paznokcie, skłonność do biegunek, trądzik pospolity czy rogowacenie skóry.

Na część z tych dolegliwości jest jedna prosta i tania metoda: maść z witaminą A do kupienia w każdej aptece w cenie do 5 złotych. Jest dość tłusta (chociaż zdarzają się też wersje bardziej nawilżające) ale świetnie sprawdza się jako pomoc suchym dłoniom, zrogowaciałym piętą, spierzchniętym ustom. Daje sobie radę zarówno z odmrożeniami jak i oparzeniami. Dodatkowo można stosować ją jako krem do twarzy, który radzi sobie z wszelkiego rodzaju wypryskami i rankami (nadmierne stosowanie może wysuszyć skórę, w zależności od składu maści i siły zawartej w niej witaminy A). Również smarowanie dłoni, w szczególności paznokci pomaga na ich wzrost i odporność. Wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry również można leczyć maścią z witaminą A (np. otarcia, suche i chropowate łokcie).

Co ciekawe, maść przepisywana bywa również przez różnego rodzaju lekarzy jako środek doraźnego leczenia (w razie problemów intymnych związanych z podrażnieniami narządów płciowych może być zasugerowany przez ginekologa do stosowania punktowego).

Ktoś kiedyś powiedział, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. W tym wypadku można śmiało powiedzieć, że jest to wyjątek od tej reguły.

Autor: Agnieszka DejaInne artykuły naszej stażystki:


6 minut 40 sekund dla własnej twórczości

Ulica na wystawie

Nowości od DecoMorreno

Serce rośnie widząc pomocne dłonie

Dla amatorów fotografii

Chora z niedopieszczenia

Zupa w trzy minuty
 

Komentarze (1)

sylvana (2011-11-30 18:34:42)
lubię takie wyjątki od reguły :)))
potrafią zdziałać cuda 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar