2011-11-23

SEKS

Chora z niedopieszczenia

Która z nas nie chce mieć odrobiny przyjemności? Dreszczyk emocji, szybsze bicie serca… szczególnie w sprawach intymnych. Co jednak jeśli partner nie daje nam satysfakcji?

Nie ma się co denerwować. W obecnych czasach znane jest zjawisko „zespołu Kehrera” inaczej zwany zespołem pięciu objawów lub chorobą wdowią. Powodowana jest głównie brakiem zaspokojenia seksualnego, głównie z powodu różnic w temperamencie kochanków lub zbyt mała częstość kontaktów seksualnych.  Zaburzenia te są nie tylko na tle ginekologicznym, ale też psychicznym. Głównymi objawami są:
  • Bóle podbrzusza
  • Świąd, upławy
  • Obrzęk i zgrubienie macicy połączone z bólem w okolicach intymnych
  • Brak wydzieliny śluzowej, czasem zaburzenia miesiączkowania

Kobieta, która nawiązuje romans z nowym partnerem nie zawsze zostaje wyleczona z objawów, gdyż psychika, którą zranił poprzedni partner m.in. przez niezaspokojenie lub lekceważenie jej potrzeb.
Leczenie jest dość proste. Najważniejsza jest zmiana zachowania i nastawienia partnera wobec potrzeb seksualnych kobiety. Doraźną formą pomocy jest… masturbacja. Pozwala rozładować napięcie, a objawy po zaspokojeniu ustępują, co prawda stopniowo, ale jednak. Forma ta jest najbardziej rozpowszechniona przy tego typu przypadkach. Dla kobiet nie akceptujących tego rodzaju metod możliwa jest również opcja obniżenia libido dzięki odpowiedniej terapii farmakologicznej.  Często też zmiana partnera, na takiego z którym współżycie jest satysfakcjonujące, daje efekty pozytywne.

Zespół Kehrera to choroba dotykająca nie tylko „wdowy”, ale coraz częściej młode kobiety, których związki seksualne nie są satysfakcjonujące z różnych powodów. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ w XXI wieku seks traktowany jest jako przyjemność, forma odstresowania i relaksu, wzmocnienie więzi partnerskiej, ale nie zawsze jest on satysfakcjonujący dla partnerki. Głównie młode, dopiero zaczynające swoją przygodę w tej dziedzinie, dziewczyny mogą mieć problem z objawami wyżej wymienionymi. Nie należy się jednak bać. Nastawienie, nie tylko partnera seksualnego, i przyjemność czerpana z tego zajęcia pomogą przezwyciężyć chorobę.

Autor: Agnieszka Deja

Inne artykuły naszej stażystki:

6 minut 40 sekund dla własnej twórczości

Ulica na wystawie

Nowości od DecoMorreno

Serce rośnie widząc pomocne dłonie

Dla amatorów fotografii


Komentarze (3)

justynek24ee (2012-07-16 22:43:22)
OOO to o mnie :)
 Jestem chora z niedopieszczenia mam ten pierwszy objaw.
Ulka (2011-11-24 08:57:36)
o proszę
to dopiero ciekawe
sylvana (2011-11-23 21:23:37)
bardzo ciekawe
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar