2011-11-20

WARTO WIEDZIEĆ

6 minut 40 sekund dla własnej twórczości

Pecha Kucha (czyt. pe-czak-cza) to wieczór, w którym twórcy różnych dziedzin mogą zaprezentować swoje prace. Wymyślony został w 2003 roku przez Astrid Klein i Mark Dytham, obecnie odbywa się cyklicznie w ponad 440 miastach na całym świecie.


Formuła jest bardzo prosta: każdy ma 20 sekund na przedstawienie 20 swoich prac w postaci slajdów multimedialnej prezentacji. Tematy prac zależą od ich samych twórców: mogą to być fotografie, różnego rodzaju projekty czy zdjęcia z zainteresowań danego artysty. Po prezentacji (wizualnej i werbalnej) oczekiwane są dyskusje, pytania i wymiana zdań z twórcami. Wstęp na widownie jest bezpłatny, a impreza jest niekomercyjna i ma otwartą i luźną formułę. Pomysły swojej prezentacji można zgłaszać na stronach polskich organizatorów. Miasta biorące udział w edycjach Pecha Kucha to m.in. Warszawa, Koszalin, Łódź, Poznań, Gdańsk, Białystok czy Katowice.

Dla urozmaicenia imprezy zapraszane są zazwyczaj zespoły muzyczne, nadające odpowiedni klimat przedstawieniom.  Zazwyczaj podczas jednego wieczoru przedstawia się czternastu twórców, których wiek, pochodzenie i pozycja społeczna nie mają znaczenia. Najważniejsze to mieć pomysł, zainteresowanie czy projekt, który chce się przedstawić innym i odrobina odwagi do wystąpienia publicznego.

Dla zainteresowanych: najnowsza edycja Pecha Kucha odbędzie się w Warszawie, 24 listopada w Teatrze Wielkim o godzinie 20.20 (organizatorem Warszawskiej edycji jest Centrum Łowicka, Dorota Szopowska oraz magazyn TAKEME). Przyjdź, zobacz, a potem zgłoś swój pomysł!
Autor: Agnieszka Deja

Komentarze (1)

sylvana (2011-11-21 19:32:26)
lubię kreatywne podejście do życia :))
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar