2006-12-15

Oczy

TUSZ KOCHA TWOJE OKO

Wybór w tuszach jest teraz ogromny i prawie żadna kobieta nie wychodzi z domu przed nałożeniem chociażby tuszu na swoje rzęsy. Muszę się przyznać, że dziś znowu nie miałam czasu tego zrobić. Zajmuje to przecież nie całe 5 minut, a z tuszem na rzęsach czujemy się kobieco i cały dzień od razu wygląda inaczej, więc starajmy się zawsze znaleść w ciągu poranka króciutką chwilę dla oka i tuszu, który dodaje przecież tak dużo kobiecości i wyrazistości naszej twarzy.

Tusz - to kosmetyk bardzo specyficzny. To on zazwyczaj sprawia, że mężczyźni nie potrafią się oprzeć naszemu wzrokowi i zatrzymują się na naszych oczach dłużej. Gdy poznamy pewne sekrety malowania się tuszem i dobierzemy do oka odpowiedni rodzaj, nie ma siły, by męskie oko tego nie zauważyło. Same poczujemy różnicę, gdyż dobre samopoczucie jest również ogromnie ważne. Czy kiedyś liczyłyście ile macie w domu tuszy? Czy jeden czasem nie leży w toaletce, drugi w kieszeni kurtki, a jeszcze następny w torebce, na wszelki wypadek, gdybym zaspała do pracy? Tusz jest ogromnie ważny, korzystajmy z jego wszystkich zalet, które rynki kosmetyczne oferują nam w bardzo szerokiej gamie.

Kiedy jaki tusz?Każde oko jest inne, rzęsy kobiet też są inne, jedne krótkie, ale gęste, inne długie, ale rzadsze, więc jak dobrać najlepszy tusz dla siebie? Tusz wydłużający idealny dla kobiet o krótkich i gęstych rzęsach. Jeżeli zastanawiałaś się czasem nawet nad sztucznymi rzęsami, bo twoje są zdecydowanie za krótkie i nie mają uroku, sięgnij najpierw po tusz wydłużający rzęsy, gdyż może on wydłużyć rzęsy nawet o 2 mm. Tusz pogrubiający jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet o długich, ale rzadkich rzęsach. Dzięki włóknom jedwabiu i woskom pokrywającym, zwiększają objętość rzęs. Pamiętaj, że nie można nakładać zbyt dużo warst tuszu pogrubiającego, gdyż twoje rzęsy mogę wyglądać teatralnie. Tusz podkręcający nadaje się do każdego rodzaju rzęs. Użyj jednego z nich, gdy chcesz kusić zalotnym spojrzeniem spod pod-winiętych rzęs, a nie masz zalotki. Taki tusz ma wyprofilowaną szczoteczkę, dopasowaną do kształtu powieki, co ułatwia podkręcanie. Pomyśl sama, jaki efekt przyniesie połączenie tego tuszy z zastosowaniem zalotki do rzęs, którą serdecznie polecamy, gdyż nadaje ona oku zdecydowanie nieprzeciętny wygląd, nie jest droga, łatwo się ją "obsługuje" a cudownie przy tym podkręca rzęsy, nawet te najbardziej oporne. Tusze wodoodporne nie rozmazują się. Idealne dla kobiet, które przez cały dzień nie mają dostępu do lusterka, a chcą mieć pewność, że tusz pozostanie na rzęsach, a nie spłynie na policzki. Jedyny mankament tego tuszu jest taki, że strasznie ciężko się go zmywa, gdy nie mamy odpowiedniego kosmetyku przeznaczonego do tego celu. Tusze wielozadaniowe są obecnie bardzo popularne, gdyż producenci kosmetyków często wypuszczają na rynek np. tusz pogrubiający i jednocześnie podkręcający rzęsy. W niektórych tuszach możemy znaleść dwie szczoteczki, jedna z odżywką, a druga z tuszem.

Przed kupieniem tuszu, powinnyśmy się zastanowić nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. Ceny? Oczywiste jest to, iż mamy szeroką gamę tuszy, od tych tańszych do droższych. Szczerze mówiąc, nigdy w życiu nie używałam bardzo drogiego tuszu, choć nie wątpię, że są one doskonałej jakości, ale nie trzeba wydać całej pensji na tusz i waciki, by wyglądać ponętnie. Na prawdę jest w czym wybierać.

Tusz to specyficzny kosmetyk. Ciekawostka i rzecz bardzo ważna. Nie popełniaj najczęstszego przy malowaniu rzęs błędu i nie poruszaj szczoteczką kilkakrotnie przy wyjmowaniu. Taki ruch wtłacza do pojemniczka powietrze i tusz szybciej wysycha. Nakładaj tusz warstwami i postaraj się, by to nie były grube warstwy. Lepiej nałożyć dwie cienkie, niż jedną grubą, któa zepsuje cały efekt. Stosuj taki trick, że...gdy zauważysz, że twoje rzęsy nie tolerują malowania na dwie warstwy, bo po prostu się sklejają i wyglądają ochydnie, za pierwszym razem pomaluj je całe, a za drugim delikatnie pomaluj same końcówki rzęs, to je wydłuży, a nie poskleja. Tuszuj całe rzęsy i najpierw nakładaj tusz na dolne rzęsy, a potem na górne. Nakładając tusz, nie ciągnij szczoteczką wyłącznie w górę, ale również delikatnie na boki, wtedy tusz osadzi się równomiernie.Przypudrowanie rzęs przed malowaniem daje efekt pogrubiający. Dodatkowo podkręcisz rzęsy, gdy przytrzymasz chwilę szczoteczkę przy końcu rzęs. Jeśli rzęsy skleiły się, nie rozdzielaj ich szczoteczką z tuszem, ale specjalnie do tego przeznaczoną plastikową lub metalową.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar