Diky

2011-10-01

Wyniki

Płyn miceralny Bioderma - test kosmetyku

Laboratoire Dermatologique Bioderma jest prekursorem i  właścicielem patentu formuły płynów micelarnych. Bioderma jako pierwsza wykorzystała micele w preparatach do higieny skóry – od tego czasu, wśród kosmetyków do demakijażu niewymagających spłukiwania, płyny micelarne do dziś pozostają numerem 1 we Francji i innych krajach. Tajemnica sukcesu firmy Bioderma polega na szczegółowym opracowaniu procesu technologicznego, który pozwala otrzymać krytyczne stężenie miceli w roztworze wodnym. Takie idealnie dopracowane stężenie miceli odpowiedzialne jest za doskonałe właściwości oczyszczające płynów micelarnych Bioderma. 15 testerek na zlecenie portalu www.udziewczyn.pl oraz firmy Bioderma miało okazję przetestować ten kosmetyk. Jakie są opinie dziewcząt?Rzadko kiedy zdarza się, by opinie dziewcząt były tak zgodne. Kosmetyk musi być naprawdę dobry, by 14 na 15 dziewcząt odpowiedziały, że zdecydowanie są zadowolone z testowanego kosmetyku. Jak widać już na początku opinia produktu jest bardzo pozytywna.

Co należy do zalet kosmetyku?
Wszystkie testerki przyznały, że testowanie płynu miceralnego Bioderma sprawiło im przyjemność. Konsystencja kosmetyku, a tym samym nakładanie i rozprowadzanie na skórze została oceniona na stopień celujący, jednocześnie kosmetyk jest bardzo dobrze wchłaniany i zapach płynu jest również przyjemny, mimo, że prawie niewyczuwalny. Tylko nieliczna grupa testerek zapach oceniła na stopień dobry. Płyn miceralny Bioderma jest wydajny, łatwy w aplikacji - wygodnie się go stosuje, co z kolei jest bardzo przyjemne.  

Wygląd zewnętrzy płynu miceralnego Bioderma

Atrakcyjność opakowania czyli ładny wygląd to ocena w przeważającej części dobra, więc z pewnością nasze testerki chętnie by popracowały nad delikatną zmianą wyglądu płynu, co nie oznacza, że opakowanie jest nieporęczne i niewygodne. Wizualnie pewne zmiany mogą zostać wprowadzone, jednak funkcjonalność jest bardzo dobra.

Skóra po aplikacji kosmetyku
Największe zalety kosmetyku to oczywiście kondycja naszej skóra po aplikacji płynu. Zdecydowana większość testerek zgadza się, że kosmetyk jest skuteczny, a skóra po użyciu płynu jest delikatna i gładka. Płyn dobrze nawilża skórę i przede wszystkich idealnie ją oczyszcza. Używanie kosmetyku sprawia, że skóra jest dobrze pielęgnowana, a działanie kosmetyku zgadza się z informacjami zamieszczonymi przez producenta na etykiecie.

10 na 15 testerek przyznało, że testowany kosmetyk jest skuteczniejszy niż dotąd używany. Pozostałe oceniły stopień skuteczności na ocenę bardzo dobrą.

Wady płynu miceralnego Bioderma
Jedyną wadą płynu okazuje się cena. 7 dziewcząt oceniło cenę na stopień dobry, 6 na dostateczny, zdarzyły się również 2 głosy na stopień dostateczny. Mimo dość wysokiej według testerek ceny, płyn jest jej wart.

 

Poniżej kilka wybranych opinii naszych testerek:


1. Uważam, że płyn miceralny Bioderma jest dokładnie taki, jak opisuje producent ( a to rzadkość). Bardzo dobrze sobie radzi z demakijażem i odświeżaniem twarzy, jak i demakijażem oczu ( cień, tusz, eyeliner czy kredka schodzą bez żadnych problemów i nie wymagają „tarcia” oka). Ponad to płyn ten jest bardzo delikatny, nawet jak dostanie się przypadkiem do oczu nie szczypie. Według mnie jego największa zaleta to szybkość wchłaniania się i brak uczucia lepkości po nałożeniu. Mój drugi płyn micelarny zostawia właśnie taką lepką warstwę na twarzy za każdym razem muszę go dodatkowo zmywać wodą. Z Sensibio takiego problemu nie ma. Jedyne moje zastrzeżenie to cena, mogłaby być niższa.- Edyta

2. Uważam, że płyn miceralny Bioderma jest….(wyraź swoją opinię w kliku zdaniach)
Delikatny i bardzo dobrze pielęgnuję skórę suchą, świetnie się rozprowadza, a przede wszystkim nie uczula i nie wysusza, nie ściąga skóry, co jest dla mnie szczególnie ważne. Płyn miceralny Bioderma stosuję codziennie i za każdym razem on usuwa wszystkie zanieczyszczenia, nawet najtrudniejszy do zmycia makijaż, z którym moje poprzednie mleczka do demakijażu miały problem. Jedynym mankamentem jest zapach, a raczej jego brak. Jako, że płyn przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, nie powinien zawierać dodatkowej tzw. „chemii”, ale moim zdaniem płyn mógłby choć odrobinkę pachnieć, ale to tylko drobna sugestia. Ogólnie – jestem bardzo zadowolona z kosmetyku i jestem gotowa kupić go ponownie. Ewa


3. Uważam, że płyn miceralny Bioderma jest najlepszym produktem do oczyszczania twarzy, jakiego używałam. To jedna buteleczka, która zastępuje kilka produktów. W końcu mogę zaprzestać kupowania płynu do demakijażu oczu, żelu do twarzy, czy toniku. Bardzo mi się podoba, że do zmycia oczu potrzebuję jednego, maksymalnie dwóch wacików (zwykle zużywałam około trzech).
Płyn doskonale sprawdza się przy mojej cerze – normalnej, ze skłonnością do przetłuszczania się. Nie wysusza jej, oczyszcza i pozostawia przyjemną w dotyku. Co ważne – nie podrażnia. Co – dla mnie jeszcze ważniejsze – przeszedł testy okulistyczne i, faktycznie, nie koliduje z noszeniem szkieł kontaktowych.
Kolejna zaleta – ledwie wyczuwalny, świeży zapach (istotne dla nadwrażliwców i migreników).
I jeszcze jedna – kosmetyk ma proste, wygodne w użyciu opakowanie z odpowiednim zamknięciem.
Sensibio spełnił moje oczekiwania. Ewa

4. Uważam, że płyn miceralny Bioderma jest zdecydowanie lepszy, niż dotąd przeze mnie stosowany płyn innej firmy. Przede wszystkim doskonale zmywa makijaż. Pierwszego dnia stosowania płynu Biodermy zrobiłam test – najpierw zmyłam makijaż płynem, którym dotąd to robiłam, po czym „poprawiłam” płynem Biodermy. Efekt: dopiero po użyciu Biodermy skóra stała się naprawdę czysta („pierwotny” płyn nie usuwa do końca makijażu...). Ważne również było, aby płyn nie podrażniał mojej wrażliwej skóry (przede wszystkim oczu – bardzo źle reagujących na wiele kosmetyków). I tu muszę pochwalić płyn Sensibio – nie tylko nie pojawiło się żadne podrażnienie, ale dodatkowo nie odczuwałam ściągnięcia i pieczenia (jak się to dotąd się zdarzało).
Po użyciu kosmetyku czułam, jak skóra oddycha i jest naprawdę czysta. Ogromnym plusem jest doskonałe wchłanianie się – Sensibio nie pozostawił u mnie żadnej lepkiej warstewki, czego nie znoszę, a równocześnie nie wysuszył skóry.
DOSKONALE zmywa tusz do rzęs, już po przyłożeniu nasączonego płatka kosmetycznego tusz się rozpuszcza. Potem jedynie lekka poprawka i na rzęsach nie ma pozostałości kosmetyku.
Jedynym minusem jest cena.
Reasumując: z czystym sercem (i twarzą) polecam. Najlepszy, jaki do tej pory stosowałam. Spełnił wszystkie moje oczekiwania. Beata

5. Uważam, że płyn miceralny Bioderma jest….(wyraź swoją opinię w kliku zdaniach)
.. dobrym produktem lecz dość drogim.
Na początku wydawało mi się też że nie działa dobrze na skórę. Nie widziałam żadnych pozytywnych rezultatów. Skóra ciągle była taka podrażniona, ale po trzech dniach wszystko się zmieniło i skóra stała się gładka. Raz nawet poszłam do pracy bez podkładu bo wydawało mi się że już go nałożyłam.
Brak zapachu z jednej strony cieszy, z drugiej odbiera mi jakąś maleńką przyjemność ze stosowania kosmetyku.
Opakowanie jest poręczne i łatwo mieści się w walizce co jest ważne dla osób często podróżujących. Dodatkowo skuteczność w oczyszczaniu jest według mnie bardzo wysoka. Wystarczy wziąć tylko Sensibio H2O i nie musimy już brać innych kosmetyków oczyszczających – żeli, mydeł, toników.
Bardzo dobrze oczyszcza oczy i ich nie podrażnia. Jako osoba nosząca soczewki i pracująca w klimatyzowanym pomieszczeniu mam duże problemy z podrażnionymi oczami i muszę stosować wyjątkowo delikatne kosmetyki do usuwania tuszu i cieni. Tutaj płyn Biodermy sprawił się w 100%.
Myślę że będę chciała kontynuować używanie tego płynu, jednak z pewnością będę czatowała na jakieś promocje żeby go zakupić, bo regularna cena jest według mnie zbyt wysoka. Choć z drugiej strony, z ręką na sercu mogę powiedzieć to samo o wszystkich dobrych płynach micelarnych... Małgorzata

Źródło: Portal udziewczyn.pl
Test przeprowadzony we współpracy z firmą Bioderma
Idealny (de)makijaż


Nie tylko sztuka makijażu wymaga perfekcji…


Perfekcyjnie wykonany makijaż, to także zasługa właściwie pielęgnowanej skóry. Jednym z elementów odpowiedniej pielęgnacji jest jej prawidłowe, delikatne i skuteczne oczyszczanie, w tym demakijaż. Innowacyjnym kosmetykiem wykorzystywanym do tego celu jest płyn micelarny, dla konsumentów – kosmetyk wszech czasów, dla profesjonalistów – idealny wybór w codziennej pracy.

….właściwy demakijaż to też wyzwanie!

Laboratoire Dermatologique Bioderma jest prekursorem i  właścicielem patentu formuły płynów micelarnych. Bioderma jako pierwsza wykorzystała micele w preparatach do higieny skóry – od tego czasu, wśród kosmetyków do demakijażu niewymagających spłukiwania, płyny micelarne do dziś pozostają numerem 1 we Francji i innych krajach. Tajemnica sukcesu firmy Bioderma polega na szczegółowym opracowaniu procesu technologicznego, który pozwala otrzymać krytyczne stężenie miceli w roztworze wodnym. Takie idealnie dopracowane stężenie miceli odpowiedzialne jest za doskonałe właściwości oczyszczające płynów micelarnych Bioderma.

Bardzo skuteczne i jednocześnie delikatne działanie płynów micelarnych zawdzięcza się micelom - stabilnym, sferycznym cząstkom, które pochłaniają brud, zanieczyszczenia i makijaż do swojego wnętrza.
 
Micele
Micele zbudowane są z substancji, które łączą się zarówno ze związkami tłuszczowymi, jak i wodą, dzięki czemu część odpowiadająca wodzie „trzyma się” płynu,       a część powinowata do tłuszczów „łapie” wszelkie zanieczyszczenia na skórze. W ten sposób możemy bardzo dokładnie oczyścić skórę i jednocześnie uniknąć podrażnień.

Ultra-delikatne płyny micelarne nadają się do higieny wszystkich typów skóry, nawet tych najbardziej wrażliwych, a przy swej delikatności świetnie radzą sobie także z usuwaniem każdego, nawet wodoodpornego makijażu. Płyn micelarny nie tylko nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka, ale i łagodzi powstałe już podrażnienia. Można powiedzieć, że łączy w sobie działanie wszystkich innych produktów, używanych do pielęgnacji skóry twarzy - oczyszcza jak mydło, reaguje jak woda, neutralizuje jak tonik i nawilża jak mleczko, a przy tym nie wymaga spłukiwania. Ten krystaliczny płyn, wyglądający jak woda, jest idealnym rozwiązaniem dla skóry, która nie może być oczyszczana za jej pomocą.

Nie sposób zapomnieć o właściwościach pielęgnacyjnych płynów micelarnych – zapobiegają odwodnieniu, odświeżają i tonizują, są również doskonale tolerowane, także w okolicach oczu. Po ich użyciu twarz nie jest ściągnięta, zanieczyszczenia są wchłonięte, a skórze dostarczona zostaje dawka witamin i minerałów.

Formuła płynów micelarnych Bioderma opiera się na wieloletnim doświadczeniu firmy i gwarantuje perfekcyjne oczyszczanie oraz demakijaż nawet najbardziej wrażliwej skóry. Portfolio firmy obejmuje 5 różnych płynów, dostosowanych do potrzeb każdego typu skóry:

•    Sensibio H2O dedykowany jest skórze wrażliwej, zawiera wyciąg z ogórka, łagodzi objawy nadreaktywności: kłucie, gorąco, dyskomfort.
Pojemność 250ml, sugerowana cena detaliczna 52 pln
lub 500ml, sugerowana cena detaliczna 78 pln


•    Sébium H2O to idealny wybór dla skóry tłustej, mieszanej i skłonnej do trądziku - może być również stosowany jako płyn po goleniu. Płyn ten ogranicza błyszczenie, reguluje nadmierny łojotok, zapobiega powstawaniu zaskórników i stanów zapalnych. Pojemność 250ml, sugerowana cena detaliczna 50 pln
lub 500ml, sugerowana cena detaliczna 70 pln
•    Hydrabio H2O  przeznaczony skórze odwodnionej, przywraca jej komfort i miękkość, eliminując przy tym uczucie ściągnięcia.
Pojemność 200ml, sugerowana cena detaliczna 55 pln
•    White Objective H2O rozjaśniający płyn micelarny, zawierający opatentowaną formułę W.O.®, zapewnia delikatne, aktywne oczyszczanie i demakijaż. Może być używany również jako tonik.
Pojemność 200ml, sugerowana cena detaliczna 66 pln
•    ABCDerm H2O stworzony z myślą o dzieciach, pozwala na delikatne i skuteczne oczyszczanie, a dzięki zawartości alantoiny łagodzi i przywraca skórze miękkość. Pojemność 500ml, sugerowana cena detaliczna 77pln

Produkty Bioderma dostępne są wyłącznie w aptekach

Komentarze (2)

NekropolisQueen (2011-10-08 18:01:05)
:)
Testerki się spisały na medal! Stanęły na wysokości zadania i dzięki nim wiemy, że produkt ma bardzo dobre recenzje i że warto w niego zainwestować:) Dziękujemy!
pscolka (2011-10-02 17:49:22)
Wow
Wspaniałe recenzje użytkowniczek, które miały przyjemność testować ten kosmetyk. Dziękuję, wiem jaką już podejmę decyzję w sprawiew tego kosmetyku:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar