2007-10-15

Paznokcie

MNÓSTWO RÓŻNYCH OZDÓB

Nasze paznokcie to ozdoba...
Paznokcie zbudowane są z blaszki grzbietowej i podeszwowej. Są to twory homologiczne do pazurów, dlatego też ich funkcja jest przede wszystkim obronna i ochronna. Ważna jest zatem pielęgnacja paznokci - odpowiedni manicure czy upiększanie w formie stylowych zdobień, dodają wiele blasku i czaru naszym dłoniom. Wzory na paznokcie, błyskotki i ozdoby sprawiają, że paznokcie wyglądają. efektownie.

Gdy są krótkie i się łamią...
Kiedy jednak nasze paznokcie łamią się i rozdwajają warto pomyśleć o tipsach - żelowych lub akrylowych. Dzięki nim paznokcie będą mocne i trwałe, zaś możliwości ich ozdobienia ogromne. Przedłużyć nasze paznokcie możemy za pomocą tipsów lub na szablonie. Dzięki takiemu zabiegowi możemy nosić stałe wzory na paznokciach lub frencz permanentny - jest to z pewnością wygodne rozwiązanie gdyż pielęgnacja paznokci nie zajmuje wtedy tak wiele czasu.

Lakiery...
Lakiery do paznokci są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, co daje nam możliwość dobrania koloru nie tylko do ubrania, ale również do naszego nastroju. Kolor lakieru powinno dobierać się nie tylko w zależności od okazji, ale również uwzględniając kolorystykę skóry i kształt swoich paznokci.

Musimy pamiętać:

- małe i krótkie paznokcie wyglądają niekorzystnie pokryte ciemnym kolorem.
- lakiery perłowe podkreślają wszystkie niedoskonałości płytki, czy przebarwienia skóry.

Dużo zależy od cery...
Jeżeli twoja skóra ma różowy odcień lub jest po prostu blada, pasują do niej lakiery z odcieniem niebieskim, np. niebieski róż, bakłażan i beże. Czerwonopomarańczowe paznokcie przy bladoróżowej skórze mogą zrobić wrażenie sinych. Jeśli twoja cera jest żółtawa, używaj ciepłych i nasyconych odcieni, takich jak czerwienie, łososie, pomarańcze i brązy. Przy złotej skórze paznokcie w odcieniach fioletu będą wyglądały jak brudne. Z opaloną cerą świetnie komponują się lakiery opalizujące i perłowe, w kolorze koralu, a także w odcieniach brzoskwiniowych, brązowo-czerwonych i morelowych. Na mocne i ciemne kolory możesz sobie pozwolić, gdy masz długie i ładnie ukształtowane paznokcie.

Klasyczne czerwienie i róże nadal należą do naszych ulubionych kolorów, ale popularnością nie ustępują im lakiery pastelowe, opalizujące, wzbogacone perłowym proszkiem, o cybernetycznym połysku, w kolorach ziemi, w szarościach, błękitach, fioletach i wielu wielu innych. Wybór w jaki sposób malować paznokcie należy do ciebie. Najlepsze efekty osiągniesz jednak, dodstosowując barwę lakieru i sposób malowania do kształtu swoich paznokci, rozmiaru dłoni, czy koloru skóry.

Oprócz ozdabiania i malowania dbajmy o nie...
Jedną z przyczyn łamliwych paznokci jest najczęściej zła dieta. Jedz więc dużo warzyw i owoców, łykaj witaminy i mikroelementy.

Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonujesz codziennie, łamliwe paznokcie warto poddać specjalnej, co najmniej tygodniowej kuracji :
- obetnij paznokcie na krótko i nie maluj przez okres trwania kuracji
- zamocz paznokcie w podgrzanym oleju rycynowym z sokiem cytrynowym
- Słabym paznokciom pomóc może także kąpiel w gęstym kleiku z siemienia lnianego lub w naparze z dwóch łyżek nasion kopru oraz takiej samej ilości zielonego koperku.
- przynajmniej raz dziennie wmasuj w paznokcie odżywkę z wapniem, magnezem i witaminami - szczególnie uważnie masuj nasadę paznokcia.

Po zakończeniu kuracji, robiąc manikiur, nie piłuj paznokci za głęboko po bokach, ponieważ możesz naruszyć brzegi płytki, co spowoduje zadzieranie się i łamanie paznokci. Zawsze pamiętaj o bazie pod lakier. Do kruchych paznokci używaj mocniejszych lakierów, np. z akrylem lub nylonem.
Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar