2011-04-25

DZIECIAK

Jak wyglądają projekty kolekcji Wola stworzone przez dzieci

Czy warto pytać dzieci o ich zdanie? Wola – polski producent rajstop i skarpet – stwierdził, że tak. W atelier Natalii Jaroszewskiej, jednej z najbardziej znanych polskich projektantek, mali eksperci mogli namalować wszystko, co chcieliby znaleźć na swoich skarpetkach i rajstopkach.


Dzieciaki miały do dyspozycji najróżniejsze przybory do wykonania prac, jednakże największą popularnością wśród młodszej grupy cieszyły się farby. Najstarsza z uczestniczek do stworzenia swojego rysunku wybrała pastele. Piękny żółty kwiat rozpościera się na całej długości projektu, a na dole jest uzupełniony niebieskimi niezapominajkami.

„Najbardziej podobała mi się otwartość dzieciaków i niestandardowe zastosowanie barw. Zaskoczyło mnie też indywidualne podejście do tematu – każde dziecko stworzyło zupełnie odmienny projekt. Wszystkie maluchy wykazały się naprawdę olbrzymią wyobraźnią i umiejętnie przełożyły swoje pomysły na papier – wyraźnie były z siebie zadowolone” – powiedziała projektantka Natalia Jaroszewska.

Duże zainteresowanie wzbudził projekt małej Julki. Na całej długości projektu pojawił się różowy trop psich łapek, a stopa została ozdobiona wizerunkiem zwierzaka. Nietypowe zastosowanie koloru spowodowało, że pozornie błahy temat nabrał bardzo dziewczęcego charakteru.

„Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona i jeszcze nie stłumiona przez otaczającą nas rzeczywistość. Dorośli postrzegają często świat z praktycznej strony – do czego dana czynność czy przedmiot może się przydać. Natomiast dzieci są wolne od uprzedzeń, dlatego ich pomysły często wydają nam się oryginalne i nierealne. Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego – gotowych rajstopek i skarpetek wyprodukowanych przez Wolę” – dodała Natalia Jaroszewska.

Na podstawie dziecięcych prac powstanie wyjątkowa kolekcja „Wola docenia dzieci”. Po raz pierwszy gotowe produkty zostaną zaprezentowane na pokazie, który odbędzie się w Dzień Dziecka.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar