2007-09-16

Dodatki

ZEGARKI U-BOAT

Tagi: zegarki
Projekty zegarków stworzyli: włoski projektant Italo Fontana i zwany magikiem luksusu francuski biznesmen ze świata mody, Mounir Moufarrige. Obecnie Moufarrige jest prezesem marki Emmanuel Ungaro i zajmuje się zegarkami U-Boat. Wcześniej był odpowiedzialny za zaistnienie w świecie mody marki Alfred Dunhill oraz za sukcesy takich marek jak Chloé, France Luxury Group ( w której skład wchodzi m.in. Scherrer) czy Mont Blanc.

Zegarki U-Boat przełamują stare zasady wytwarzania zegarków, które zakładają od 150 lat, że średnica tarczy zegarka nie powinna przekroczyć 53 milimetrów. U-Boat mają nawet 55 mm średnicy.

Zredukowany do minimum jest zarówno kolor na tarczy, jak i kształt czcionki. Nie oznacza to minimalizmu w materiałach. Na tarczach często widoczny jest, będący częścią mechanizmu, rubin. Dodatkowo specjalne modele mają na kopercie 4 rubiny lub diamenty, a sama masywna koperta często wykonana jest z 18-karatowego złota. Paski wykonane są m.in. ze skóry aligatora z wstawkami wykonanymi z takich materiałów, jak skóra diabła morskiego, krokodyla, strusia czy włókna węglowe.

Każdy zegarek jest wyrabiany ręcznie we Włoszech i oznaczony wygrawerowanym na deklu numerem seryjnym. Mechanizmy zegarków to szwajcarskie automaty, które zapewniają długowieczność i punktualność. Część modeli jest limitowana jedynie do 1 000 sztuk.

Zegarki U-Boat dostępne są w Złotych Tarasach w Warszawie, w Starym Browarze w Poznaniu oraz w Galerii Krakowskiej w Krakowie.

Cena: od 4 000 zł

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar