2006-12-09

Paznokcie

PIĘKNA OZDOBA DŁONI

Sposobów na pomalowanie paznokci jest wiele. Można się wybrać do kosmetyczki i skusić się na tipsy, można nałożyć suchy lakier, wypróbować nowo pojawiające się na rynku żele lub po prostu pomalować paznokcie najzwyklejszym lakierem, bo przecież jeszcze nie tak dawno tylko on był ogólno dostępny i tani. Teraz możemy przebierać, oferta jest szeroka, a dłonie człowieka często są jego świadectwem.

Kolorowe tipsy . Ogromna ich zaleta jest taka, że nie trzeba ich malować, nie musisz już się bać, że dzieci zaraz wrócą ze szkoły, a twoje paznokcie nie zdążą wyschnąć lub trzęsąca się ręka nie pozwoli ci ich pomalować tak jakbyś tego chciała. Obecnie bardzo modny jest francuski manikiur z kolorowym wykończeniem. Ogromnym powodzeniem cieszą się również przeróżne rysunki układane z cyrkonii. Kolejną zaletą tipsów jest to, iż możesz sobie zaplanować wszystko wcześniej. Tipsy możesz zrobić nawet 7 do 10 dniu przed planowaną imprezą, a potem w wolnej chwili odświeżyć paznokcie, a pomalowanie paznokci lakierem w kolorze naturalnym nie jest filozofią. Zajmie to góra 5 minut i w takiej sytuacji możemy poświęcić chwilke czasu przed przyjściem gości i na pewno wtedy zdąrzymy. Na tipsach lakier pozostaje o wiele dłużej, nie ściera się. Jedyne co trzeba mieć na uwadze to kolor końcówek, by pasowały do stroju i trzeba również spełniać warunek - płytka paznokcia musi być zdrowa i nieprzesuszona. Chcesz zabłysnąć pięknymi, zadbanymi dłońmmi? Wykorzystaj cyrkonie, naturalne, ale również te barwione, różne migoczące gadżety, gwiazdki i włókna świetnie imitujące włosy anielskie.

Ozdoby zatopione w akrylu . Dzięki akrylowi masz wiele możliwości, możesz nawet wydłużyć płytkę swoich paznokci. Jeszcze nie tak dawno bardzo popularny był akrylowy, francuski manikiur czyli doklejanie białych końcówek, ale ponieważ zbliżają się święta konwencja na chwilę się zmienia. Teraz na topie jest zatapiania w akrylu rozmaitych błyszczących ozdób, takich jak różowe i złote gwiazdki, mieniące się pyłki, barwne połyskujące włókna. Hitem , który powinnaś mieć są płatki złota i srebra. Zaletą akrylu jest to, że po wtopieniu ozdób paznokcie malowane są jedynie bezbarwnym utwardzaczem, który trzyma się bardzo długo, co oznacza praktycznie, pięknie i wygodnie. Pamiętaj ozdoby powinny być delikatne i nie należy z nimi przesadzać. Takie ozdoby nakłada się na jeden bądź dwa palce u dłoni.

Suchy lakier . Nie masz czasu na wizyty u manikiurzystki? Chcesz pomalować dłonie szybko, sprawnie wygodnie, ale ładnie? Użyj suchego lakieru, to zajmuje około 10 minut, a może nawet mniej. Kolorów jest cała paleta: od bieli i beżu, poprzez niebieski i fioletowy aż do ciemnych czerwieni i bordo. Firmy wyprodukowały nawet lakiery w formie kalkomanii, lakier po prostu naklejasz na paznokcie i co się okazuje, jest to całkiem trwała metoda.

Eksperymentuj, wypróbuj nowe żele . Żel może służyć podobnie jak akryl, na szablonie żelem również można wydłużyć paznokcie lub ewentualnie wzmocnisz paznokcie i je wygładzisz. Żele są ostatnio bardzo popularne. Królujące kolory w czasie Bożego Narodzenia to: czerwienie i brązy, ale także błękity i fiolety z błyszczącymi drobinkami oraz oczywiście lakiery z brokatem.

Możliwości na przyozdobienie jest wiele. Korzystajmy z nich, gdyż dłonie dla niektórzych ludzi są podobnie jak oczy: zwierciadłem duszy .

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar