2010-11-07

SPORT

The North Face Polish Freeskiing Open w Zakopanem

The North Face Polish Freeskiing Open 2011 (TNF PFO 2011) w Zakopanem to jedyna okazja w Polsce, by zobaczyć czołówkę europejskich freeskierów - narciarzy reprezentujących najdynamiczniej rozwijającą się na świecie odmianę białego szaleństwa. Ósma edycja zawodów odbędzie się w ostatni weekend stycznia (28-29.01.2011) na stoku Harenda. Będą to jednocześnie oficjalne Mistrzostwa Polski we Freeskiingu Polskiego Związku Narciarskiego.


Podczas dwudniowych zawodów narciarze zawalczą o trofea w dwóch konkurencjach – Big Air i Rails. Widowiskowy Big Air polega na wykonywaniu wysokich, efektownych skoków na specjalnie przygotowanej skoczni. Podczas oceny liczy się stopień trudności triku, pewność wylądowania oraz ogólne wrażenie estetyczne, czyli tzw. styl. Rails to przejazdy po metalowych poręczach lub specjalnie skonstruowanych przeszkodach. Wymagają doskonałej koordynacji ruchów i równowagi. Piątek będzie dniem eliminacji w obu konkurencjach, a sobota – półfinałów i wieczornych finałów. Specjalnie z myślą o TNF PFO 2011 na części popularnego stoku Harenda powstanie snowpark, który nawet najlepszym zawodnikom pozwoli zaprezentować 100% swoich umiejętności.

Pierwsza edycja Polish Freeskiing Open odbyła się w Zieleńcu w 2004 roku. Od tego czasu impreza gromadzi co roku ludzi, których łączy wspólna pasja do freeskiingu. Najstarsze i najważniejsze wydarzenie freeskiingowe w tej części Europy, przyciąga co roku większą liczbą zagranicznych zawodnikow m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Finlandii, Czech i Słowacji.

Zawodnicy mogą zgłaszać chęć startu już teraz, rejestrując się za pośrednictwem strony internetowej www.pfopen.pl. Znajduje się tam także wiele praktycznych informacji dotyczących zawodów, a także  relacje, galerie zdjęć i filmy z poprzednich edycji.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar