2007-08-15

MOTOKOBIETA

UWAGA BABA ZA KIEROWNICĄ

Beznadziejne za kierownicą...
Mimo statystyk, z których wynika, że kobiety powodują mniej wypadków drogowych, mężczyźni wciąż wątpią w to, czy panie potrafią dobrze prowadzić samochody - wynika z przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii ankiety. Jedna trzecia badanych Brytyjczyków ma wątpliwości, czy płeć piękna ma pojęcie o prowadzeniu samochodów, nawet jeśli posiada odpowiednie uprawnienia. 14 proc. z nich w ogóle nie wierzy, że kobiety mogą być dobrymi kierowcami, a poza tym nigdy nie pożyczyłoby partnerce samochodu. Tylko 29 proc. panów deklaruje, że ze spokojem zajmuje miejsce pasażera, kiedy kobieta prowadzi auto. Reszta woli nie jechać albo samemu usiąść za kierownicą - informuje "China Daily".
Na dodatek nie potrafią czytać map...
Panowie uważają ponadto, że kobiety są niezdolne do czytania map. Wolą trzymać kierownicę jedną ręką, a drugą przekręcać kartki mapy albo zatrzymać się, niż dać partnerce atlas do ręki. Z kolei mężczyźni nigdy nie wątpią w swoje umiejętności. Tylko 2 proc. z nich deklaruje niepewność, jeśli chodzi o powtórne zdawanie testu na prawo jazdy. Rzeczywistość jest nieco inna - badanie przeprowadzone w 15 europejskich krajach wykazało, że ponad połowa mężczyzn nie zna odpowiedzi na pytania zawarte w testach egzaminacyjnych.

A jaka jest prawda? Czy rzeczywiście jesteśmy takie beznadziejne za kierownicą. Ja osobiście znam wiele kobiet, które prowadzą auto znacznie lepiej niż mężczyźni, a mapy czytają bardzo dobrze i kiedy one są pilotami, to nie ma pomyłek, którędy jechać, pół godzinnych niepotrzebnych powrotów bo facet jechał na pamięć. Ale dla mężczyzn to chyba wciąż niewyobrażalne.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar