2010-03-05

WARTO WIEDZIEĆ

Internetowy shopping na Dzień Kobiet

Okazuje się, że to co drogie w Polsce wcale nie musi być drogie za granicą. Co ważniejsze - zagraniczne zakupy nie muszą się wiązać z kosztowną wyprawą do Berlina czy Mediolanu. Wystarczy kilka kliknięć by mieć pełen dostęp do produktów z Włoch, Hiszpanii, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Według raportu cenowego sporządzonego na zlecenie firmy eBay (styczeń 2010), ceny odzieży i obuwia są wyraźnie niższe w USA, Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Na przykład cena markowych jeansów, które kupione w USA, wraz z przesyłką kosztują 98 zł, w Polsce wynosi 160 zł. Koszt oryginalnych butów sportowych z Hiszpanii to jedyne 80 zł, kiedy w Polsce za ten sam model trzeba zapłacić 267 zł.

Jak pokazało badanie, nie tylko ubrania warto kupować za granicą. Znacznie tańsza jest także elektronika użytkowa, która kosztuje średnio o 17 % mniej na Wyspach Brytyjskich oraz o ponad 20 % mniej w Stanach Zjednoczonych. Taniej za granicą można także kupić kosmetyki i luksusowe akcesoria. Okulary sygnowane nazwiskiem znanego projektanta we Francji kosztują około 900 zł, w Polsce zaś cenę 1 200 zł można uznać za promocyjną. Natomiast markowe perfumy, które można zakupić z Niemiec już za 169 zł, w Polsce kosztują 273 zł.

Może właśnie Dzień Kobiet jest odpowiednią okazją by kupić buty z Włoch, sukienkę z Hiszpanii czy iPoda z Wielkiej Brytanii? Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Dzięki portalom prowadzącym międzynarodowe aukcje zagraniczne, Twoje wymarzone zakupy są w zasięgu ręki.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar