Diky

2009-11-10

SPORT

XXI Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości jest największą imprezą biegową organizowaną przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku uczestnicy pokonają nową, liczącą 10 km trasę. W związku z wydarzeniem od godziny 7.00 do około 15.00 na odcinku alei Niepodległości od ulicy Rakowieckiej do Łazienkowskiej zamknięta zostanie prawa jezdnia w kierunku Śródmieścia. Od 11.50 do 14.00 zamknięta będzie cała trasa biegu.

Organizator przeprasza za utrudnienia i prosi mieszkańców Warszawy o wyrozumiałość.

„Żywa” biało-czerwona flaga
Tegorocznej edycji Biegu towarzyszyć będą liczne atrakcje, najważniejszą z nich będzie wielka, „żywa” biało – czerwona flaga Polski. Symbol narodowy utworzą zawodnicy, którzy ubrani w białe i czerwone koszulki ustawią się na starcie. Wielką flagę i zdjęcie będzie można podziwiać dzięki pomocy PKO BP, bankowi z polskimi korzeniami.

Zbiórka sprzętu sportowego
„Sport to radość, podaj dalej!" - to hasło, które przyświecać będzie wolontariuszom Fundacji Roberta Korzeniowskiego „Sportowa Polska". Przed wejściem do SGH, gdzie będzie mieściło się Biuro Zawodów, będzie zbierany niepotrzebny, ale nadający się do dalszego użytku sprzęt sportowy. W okresie świąteczno-noworocznym zostanie on przekazany warszawskim i mazowieckim domom dziecka, a także do znajdującym się w potrzebie klubom sportowym – mówi zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie, Robert Korzeniowski.

Patronami akcji są prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar