2009-09-25

TECHNOLOGIA

Wielkie finały

W ciągu nieustających trzydniowych turniejów zostaną rozegrane finały Ligi Cybersport oraz Pan-European Tournament, czyli pierwszego w Polsce międzynarodowego turnieju kobiet w kultową grę Counter-Strike. Na wszystkich odwiedzających łódzkie targi czekają liczne turnieje i konkursy. Pula nagród przekroczy w tym roku 200 000 zł!

E-sport staje się w Polsce, tak jak na całym świecie, coraz bardziej profesjonalnym sportem. Dowodem na to są zorganizowane z ogromnym rozmachem Wielkie Finały, które odbędą się w Łodzi w dniach 2-4 października br. podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Stawi się na nie ponad 300 zawodników i zawodniczek.

Dla polskich graczy, zjednoczonych wokół platformy Cyberarena36i6.pl, łódzka impreza to przede wszystkim wyłonienie mistrzów rodzimej sceny cybersportu. Najlepsi z najlepszych, którzy znaleźli się w finałach po emocjonujących kilkumiesięcznych eliminacjach rozgrywanych w ramach platformy Cyberarena36i6.pl staną w szranki o prestiżowe tytuły Mistrzów Polski Ligi Cybersport. Finałowe zmagania będą rozgrywane w najpopularniejszych dyscyplinach: Call of Duty 4: Modern Warfare, Counter-Strike 1.6, Need for Speed: Undercover, WarCraft III: The Frozen Throne, America’s Army oraz Command & Conquer: Red Alert 3.Turniejem, który już dziś rozgrzewa miłośników e-sportu, są europejskie finały kobiet Pan-European Tournament. To pierwszy turniej żeńskich drużyn rozgrywany na żywo w Polsce (2-3 października br.). Reprezentantki europejskich krajów zmierzą się w Łodzi w kultowej strzelance Counter-Strike 1.6. Polskę reprezentować będą cztery pięcioosobowe zespoły: Universal Soldiers Tempus Moriendi Virgins, Orange i Łosie Superktosie. W drużynie Universal Soldiers zagrają: Magdalena „charlie” Buczyńska z Siemianowic Śląskich, Natalia „nenna” Piotrowska z Nasielska, Anna „marvelka” Mateja z Kartuz, Karolina „Flower” Kwiatek z Torunia i Anna „Chiquitka” Wołoszczak z Opola. Dziewczyny będą walczyć z zespołami z Niemiec, Węgier, Rosji, Bułgarii, Szwecji i Norwegii. Łączna pula nagród to 6 000 dolarów.

Imponująco zapowiada się też strefa Fun-Zone Cyberarena36i6 przeznaczona dla fanów gier komputerowych i konsolowych, którzy gaming traktują jako zabawę. Czekają na nich miniturnieje oraz konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Każdy, nawet początkujący gracz, znajdzie tu coś dla siebie. Do dyspozycji publiczności jest ponad sto stanowisk wyposażonych w najlepszy sprzęt dostosowany do grania, który zapewnią firmy Samsung Electronics Polska i Logitech. Będą też stanowiska z konsolami Xbox 360, komputerami PC Herkules i Reactor, czyli wszystko to, czego potrzeba fanom najpopularniejszych gier.Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar