2009-09-18

TECHNOLOGIA

Zmagania kobiet

Organizowany w ramach projektu Cyberarena36i6 międzynarodowy turniej żeńskich drużyn Pan-European Tournament wzbudził wiele emocji i duże zainteresowanie.

Gry komputerowe dawno już przestały być jedynie domeną mężczyzn. Podobnie jak w innych dziedzinach, także w świecie gier komputerowych następuje feminizacja. Pan-European Tournament w Counter-Strike’a 1.6 jest najlepszym dowodem na to, że kobiecy e-sport jest na coraz wyższym poziomie. O miano najlepszej drużyny i nagrodę główną walczyć będzie 12 żeńskich pięcioosobowych drużyn, w tym zespoły z Polski wyłonione podczas on-linowych eliminacji.

Walkę o awans do finału między sześcioma polskimi zespołami można było śledzić na cyberarena36i6.pl. Po kilku tygodniach emocjonujących rozgrywek do wielkiego finału weszły 2 polskie drużyny, w tym zawodniczki z Universal Soldiers (Magdalena „charlie” Buczyńska z Siemianowic Śląskich, Natalia „nenna” Piotrowska z Nasielska, Anna „marvelka” Mateja z Kartuz, Karolina „Flower” Kwiatek z Torunia, Anna „Chiquitka” Wołoszczak z Opola). Zmagania wszystkich zespołów będziemy mogli oglądać podczas finałów, które odbędą się w dniach 2-3 października w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. A walczyć jest o co. Najlepsza drużyna otrzyma 6 000 dolarów.

Choć eliminacje do Pan-European Tournament już się zakończyły, to nadal wszyscy zainteresowani wirtualną rozrywką mogą bawić się na www.cyberarena36i6.pl. Aby zagrać i uczestniczyć w licznych konkursach, należy jedynie posiadać komputer z podłączeniem do Internetu oraz oryginalną wersję gry. Później wystarczy zarejestrować się na stronie cyberarena36i6.pl, zdobyć miano użytkownika GOLD i .... „odpalić” grę. Dodatkowo, każdy może wziąć udział w rankingowych rozgrywkach, w których do wygrania są cenne nagrody (np. telefony komórkowe, doładowania, sprzęt komputerowy firmy Logitech, koszulki, gry komputerowe).

Organizatorem platformy Cyberarena36i6 oraz Pan-European Tournament jest zespół Cybersport.pl wraz z marką 36i6. Partnerami projektu są firmy Logitech, Samsung i Xbox 360, dostarczające sprzęt, na którym prowadzone będą rozgrywki oraz nagrody dla najlepszych zawodników.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar