Konkursy/

2009-08-07

CIEKAWOSTKI

Kawy Lavazza przewodnik

Włoski temperament karmi się paradoksami, jest pełen energii, goni za nowością i nowoczesnością. Ale jednocześnie Włochy to przywiązanie do klasycznego piękna i wielowiekowej tradycji. A jeżeli dodać do tego miłość do dobrej kuchni i wieczne poszukiwanie przyjemności, to trudno się dziwić, że włoskie potrawy, takie jak spaghetti, tiramisu, czy klasyczne espresso - zyskały prawdziwie światową sławę i status kulinarnej ikony.

O tym wszystkim postanowiła przypomnieć prawdziwa ambasadorka włoskości, najbardziej włoska z kawowych marek – Lavazza. Po tegorocznej edycji słynnego kalendarza, autorstwa Annie Leibovitz pt. „The Italian Espresso Experience”, czyli artystycznym „reportażu” ukazującym najsłynniejsze miejsca i symbole Italii, teraz przyszedł czas na www.lavazzaclub.pl. Właśnie ruszyła pierwsza polska strona marki Lavazza, czyli specjalny edukacyjno-kulinarno-estetyczno-turystyczny przewodnik.Odwiedzając www.lavazzaclub.pl można lepiej poznać markę będącą symbolem włoskiej kuchni i stylu życia. Odkryć historię rodziny Lavazza i poznać związane z nią ciekawostki, dowiedzieć się dlaczego dzięki tej marce zbudowano szkoły w odległym Hondurasie i zobaczyć jak córka Isabelli Rossellini pije kawę na zdjęciach Annie Leibovitz, odkryć co świeżo zaparzone espresso ma wspólnego z Ferrari i wziąć udział w kawowym konkursie.

Wyprawa w poszukiwaniu własnego włoskiego stylu
Jak wiadomo, wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dlatego wyprawę w poszukiwaniu włoskiego stylu warto zacząć od stolicy Włoch. Odkryć Rzym antyczny nocą, a za dnia podziwiać Rzym barokowy, poznać tajemnice Watykanu i wyznać miłość na Moście Anioła, usiąść na Hiszpańskich Schodach i wrzucić monetę do Fontanny di Trevi, spróbować menu najciekawszych rzymskich restauracji, a potem poczuć smak prawdziwego nocnego Dolce Vita w jednej ze słynnych kawiarni na Via Veneto. Oczywiście przy filiżance pysznego espresso Lavazza.Taka niezwykła dwuosobowa wycieczka do Wiecznego Miasta jest właśnie główną nagrodą w konkursie „Rzymskie Wakacje”, który Lavazza ogłosiła na swojej nowej stronie – www.lavazzaclub.pl.

Dodatkowo, wstępując do klubu i biorąc udział w konkursie będzie można wygrać kalendarze Lavazza 2009 -„The Italian Espresso Experience”, zestawy filiżanek z limitowanej kolekcji, ozdobionej motywami ze zdjęć z kalendarza, a także jeden z zegarków S.T.A.M.P.S., ze specjalnej edycji również ze zdjęciami Annie Leibovitz. Aby zawsze wiedzieć czy jeszcze jest czas na delikatne mleczne cappuccino, czy już nadeszła pora na aromatyczne, pobudzające espresso.A co tydzień, 200 nowych członków klubu Lavazza otrzyma paczkę wybornej kawy Lavazza.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar