2009-08-04

MOTOKOBIETA

Oblicza odpowiedzialności na drodze

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to temat często poruszany w mediach. Tragiczne wypadki, alarmujące statystyki, brak współpracy na drodze – takich przykładów mamy wiele każdego dnia. Warto zatem zastanowić się dlaczego tak dużo złego dzieje się na polskich drogach, a nasz kraj plasuje się na samym końcu listy państw członkowskich UE, jeśli chodzi o stan infrastruktury drogowej, liczbę wypadków, itp. Bez względu na to, czy bezpośrednim powodem zdarzenia jest jazda samochodem pod wpływem alkoholu, nadmierna prędkość motocyklisty, czy też nieuwaga pieszego wszystko sprowadza się do jednego – braku odpowiedzialności. Człowiek odpowiedzialny musi być świadomy skutków swojego zachowania oraz gotowy do poniesienia jego konsekwencji. Warto pomyśleć o tym, gdy następnym razem będziemy chcieli wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu, przejść przez ulicę w niedozwolonym miejscu lub złamać inny przepis ruchu drogowego.

Kwestie odpowiedzialności na drodze porusza Ogólnopolski Program ABC Bezpieczeństwa. W ramach Programu prowadzone są działania, mające na celu zwiększenie świadomości, jak współpraca, kultura jazdy oraz odpowiedzialność wpływają na nasze bezpieczeństwo na drodze. Zagadnieniom tym poświecona będzie konferencja prasowa Ogólnopolskiego Programu ABC Bezpieczeństwa, która odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

W ramach Programu odbędzie się również Piknik Motoryzacyjny ABC Bezpieczeństwa.

8 sierpnia, przy Sopockim Molo od godziny 12.00 każdy będzie mógł osobiście przekonać się, co znaczy odpowiedzialność na drodze i jakie są jej oblicza. Podczas Pikniku odbędą m.in.: pokazy bezpiecznej i precyzyjnej jazdy, nauka pierwszej pomocy, szkolenia na temat stanu technicznego pojazdów oraz spotkania z ulubionymi aktorami. Liczne gry i zabawy dla najmłodszych oraz ciekawe konkursy pozwolą w łatwy i przyjemny sposób przyswoić podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do wygrania będzie wiele atrakcyjnych nagród oraz nagroda główna - skuter INCA! Przez cały dzień imprezie towarzyszyć będzie energiczna klubowa muzyka. Wieczorem o godzinie 20.00 wystąpią DJ Bratos i Włodzimierz Antoniw. Będzie to niepowtarzalna okazja, by na żywo usłyszeć unikalne połączenie muzyki klubowej i klasycznej.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar