2009-08-02

MOTOKOBIETA

Stacje benzynowe przyjazne maluchom

elem akcji jest podniesienie komfortu podróżujących rodzin z dziećmi. Małe dzieci podczas podróży i postojów wymagają specjalnego traktowania. Przewijaki na stacjach to nie tylko wygoda ale i troska o higienę i odpowiednią pielęgnację skóry dziecka. To gwarancja, że dalsza podróż przebiegać będzie bez zakłóceń czyli np. odparzeń i zaczerwień.

W akcji udział bierze 16 stacji benzynowych ulokowanych na trasach z Warszawy nad morze, Mazury i do Krakowa. To stacje doskonale znane podróżującym każdego roku na wakacje. Każda z nich została wyposażona w drewniany przewijak zlokalizowany w części sanitarnej. Dodatkowo, niektóre z nich posiadają również kącik do zabaw dla dzieci z kredkami i książeczkami do kolorowania. O akcji informują plakaty zawieszone w widocznych miejscach na stacjach benzynowych.

Na Zachodzie Europy miejsc przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi jest mnóstwo.

„Polacy coraz częściej podróżują z małymi dziećmi po Europie. Zazwyczaj są zaskoczeni tym jak wszystkie miejsca publiczne przystosowane są do pomocy rodzinom z małymi dziećmi. Restauracje, stacje benzynowe lub centra handlowe są zazwyczaj świetnie wyposażone w udogodnienia dla małych dzieci. Tymczasem w Polsce podróż z małymi dziećmi to duży kłopot. Naszym celem jest to zmienić. Wszyscy na tym skorzystają, bo miejsca przyjazne dzieciom na pewno szybko przyciągną klientów” – tłumaczy Daria Foroncewicz, odpowiedzialna za projekt AMA.

Akcja zorganizowana została przez Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnię Pracy, producenta leków i kosmetyków marki Alantan. Partnerem akcji są: Shell, Ergo Hestia. Partnerem medialnym jest portal Horeca.pl.

Lista stacji Shell przyjaznych rodzicom i dzieciom jest udostępniona na stronie internetowej www.ama.alantan.pl.

Na stronie znajdują się także informacje na temat inicjatywy AMA –Akademia Malucha Alantan: Kącik dla mamy i dziecka.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar