2009-07-08

ROZRYWKA

Już dziś Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

A wszystko to dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Gwiazd, który zmieni nadmorski kurort w prawdziwą kuźnię artystyczną i miejsce spotkań. Festiwal to również bardzo bogaty program artystyczny czyli m.in. premiera europejskiego filmu, ostatni wspólny koncert Waglewskich oraz recital Krystyny Jandy.

Wielka Parada Otwarcia

Festiwal rozpocznie się od spektakularnej parady, która przejedzie Promenadą Gwiazd. Przy akompaniamencie orkiestry dętej otworzy ją patrol międzyzdrojskiej policji, za którym w zabytkowych samochodach przejadą gwiazdy tegorocznej imprezy. Pojawią się na nich również trzy kolorowe platformy, symbolizujące każdą z muz festiwalu. Przechodnie i turyści będą mieli niepowtarzalną możliwość zrobienia zdjęć swoim idolom, którzy będą na wyciągnięcie ręki. Parada rozpocznie się o godz. 13:00 przy ul. Bohaterów Warszawy.


Muzyka, film i teatr

Festiwal został podzielony na trzy części: filmową, teatralną i muzyczną. Imprezę uświetni recital Krystyny Jandy czyli Piosenki z teatru, na który składają się utwory z trzech przedstawień teatralnych: "Białej bluzki" Agnieszki Osieckiej, "Kobiety zawiedzionej" Simone de Beauvoir oraz "Marleny".

W ramach części teatralnej widzowie zobaczą również spektakl Małgorzaty Zajączkowskiej stworzony z wykorzystaniem efektów multimedialnych, muzyki Astora Piazzolli oraz zespołu Machina del Tango. Na festiwalu wystąpią także teatry uliczne np. KET, czy Kiev Show Ballet A6, który pokaże zarówno elementy tańca klasycznego, modern, jak i akrobatyki. Z kolei Galeria Ani Rusz przygotuje warsztaty teatralne, zdradzając tajniki pracy w teatrze.

Na Festiwal składa się również bardzo bogata część filmowa. W Międzyzdrojach odbędzie się premiera rosyjskiego filmu pt. „Żart” w reżyserii Andrieja Kudinenki. Premierę uświetni obecność reżysera i odtwórców głównych ról Ivana Aleksiejeva (znanego rosyjskiego rapera Noize MC) i Dimitriya Dluzheva. Oprócz europejskiej premiery, w kinie na plaży wyświetlona zostanie czeska komedia „Młode wino”, będący zabawną historią o miłości, marzeniach i spełnieniu.

Na festiwalu będzie można podziwiać również „Pozwól mi wejść” czyli szwedzki dramat, w reżyserii Tomasa Alfredsona. Widzowie zobaczą także niemiecki film - Free Rainer, w którym tytułowy bohater nieoczekiwanie zmienia oblicze niemieckiej telewizji.

Trzecią część Festiwalu wypełnią formy muzyczne. Wystąpi autor najgorętszych wakacyjnych hitów Lou Bega. Publiczność zgromadzona na Promenadzie Gwiazd na pewno będzie miała ochotę poruszać się w rytmie znanych przebojów takich jak np. Mambo No. 5. W Międzyzdrojach również Wojciech Waglewski, Fisz i Emade przedstawią pożegnalny koncert swojego pierwszego wspólnego projektu – Męska muzyka. Podczas festiwalu będzie miało miejsce jeszcze jedno pamiętne wydarzenie – mianowicie koncert, uwieńczający 30-letnią karierę Majki Jeżowskiej. Pojawi się również zespół Touch and Go, znany z takich przebojów jak "Would you" i "Straight to Number One". W programie jest też występ Magdy Femme, dedykowany najmłodszym widzom. Dużą dawkę emocji zagwarantuje również Mieczysław Szcześniak z 25-osobowym chórem Gospel Joy. A wieczorem wystąpi Ramona Ray - wokalistka znana z połączenia śpiewu operowego i dynamicznych podkładów muzycznych.

Festiwal zakończy się uroczystą Galą. Finałowy koncert odbędzie się 12 lipca i będzie połączeniem wszystkich muz prezentowanych na Festiwalu.

Gwiazdozbiór

Rozgrywające się w Międzyzdrojach wydarzenie kulturalne nie bez kozery jest Festiwalem Gwiazd. Udział w nim wezmą bowiem najbardziej znane osobistości ze świata polskiego showbusinessu. Swoją obecność potwierdziły takie osoby jak m.in. Rafał Bryndal, Tomek Karolak, Weronika Książkiewicz, Edward Linde-Lubaszenko, Czesław Majewski, Jarosław Piwowarski, Robert Rozmus, Anna Samusionek, Ewa Wiśniewski, Edyta Zającówna.

Międzyzdroje miastem gwiazd

Od wielu lat Międzyzdroje pełnią funkcję wakacyjnej stolicy kultury i sztuki - miasta festiwalu, filmu, celebrytów i kreacji artystycznych międzynarodowych gwiazd. Tradycją Międzyzdrojów jest propagowanie kultury i sztuki na najwyższym poziomie. Tym samym Międzyzdroje na stałe zapiszą się na artystycznej mapie Europy, stając się domem dla barwnego i wielokulturowego Festiwalu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar