2009-07-02

TECHNOLOGIA

Kobieta w świecie technologii

Felietony Sylwii Chutnik będą publikowane co miesiąc. Pierwszy z dwunastu tekstów opowiada o „Multimedialnej panice” i można go już znaleźć na stronie MultimedialnaPolka.pl. Rewolucja kabelków i dekoderów sprawia, że kobiety muszą raz na zawsze pożegnać się ze swoją technofobią – pisze w inaugurującym cykl felietonie Sylwia Chutnik. Przekonuje, że warto wejść w świat nowych technologii oraz że nie powinny nas zniechęcać ani zawiłe instrukcje, ani niezrozumiały specjalistyczny język.

Sylwia Chutnik to prawdziwa Polka Multimedialna – taka, która dobrze radzi sobie w świecie multimediów oraz której bliskie są sprawy kobiet. Jest prezeską Fundacji MaMa działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce oraz autorką powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet” (Książka Roku radiowej Trójki, Paszport „Polityki”, nominacja do nagrody Nike 2009). Została laureatką konkursu „Dama Warszawy 2007” i „Wawoaktywnych 2008 Życia Warszawy”. Za swoją działalność była też nominowana do tytułu Polki Roku 2007 „Gazety Wyborczej” i Kobiety „Glamour” 2008.

Felietony Sylwii Chutnik publikowane na stronie www.MultimedialnaPolka.pl pokażą kobiecy sposób postrzegania technologicznej rzeczywistości, zupełnie odmienny od męskiego. W zabawny sposób, a czasem całkiem na serio, opowiedzą o Polkach w świecie nowych technologii. Będą przekonywać, że warto być Multimedialną Polką i że każda z polskich kobiet może się nią stać – bo przecież, jak pisze Sylwia Chutnik: Mężczyźni nie dostali dodatkowego chromosomu „T” jak Technoznawcy.

Strona Multimedialnapolka.pl to część projektu edukacyjnego zainicjowanego przez firmę Multimedia Polska. Jego celem jest zachęcanie kobiet do korzystania z mediów cyfrowych oraz ułatwienie poruszania się w świecie nowych technologii. Strona ma także odpowiadać na pytania związane ze zmianami zachodzącymi w świecie multimediów.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar