2009-06-29

Dodatki

Panoramiczny zegarek z Timex Expedition WS4

Warszawa, czerwiec 2009 – Timex Expedition WS4 ma panoramiczny wyświetlacz, który – oprócz czasu – pokazuje cztery kluczowe dla wyprawy parametry: położenie geograficzne, wysokość n.p.m., ciśnienie atmosferyczne i temperaturę. Zegarek pomaga w nawigacji w dowolnym terenie i w każdych warunkach, a ponadto przewiduje pogodę, zapowiadając zbliżające się burze albo przejaśnienia. Chronograf, alarm i timer to kolejne pożyteczne funkcje WS4. – Timex Expedition WS4 to świeża propozycja na tle tradycyjnych zegarków na wyprawy. Obok unikalnej stylistyki zegarek wyróżnia wysokiej klasy technologia, tak ceniona przez miłośników przygody – mówi Anna Borg, dyrektor zarządzający Timex Group Polska.

Kolekcję WS4 zaprojektowano we współpracy inżynierów Timex z Conradem Ankerem, amerykańskim alpinistą, ambasadorem marki Timex Expedition. Zegarek przeszedł „chrzest bojowy” podczas ekstremalnej wspinaczki Ankera w regionie Garhwal w Himalajach. – WS4 wielokrotnie ostrzegał nas przed burzami śnieżnymi, mogliśmy więc się przed nimi zabezpieczyć. Na Dachu Świata zegarek sprawował się bez zarzutu – opowiada Conrad.Wysokościomierz pozwala śledzić wysokość n.p.m. w zakresie od -399 do 8 997 metrów. Na wykresie pokazuje wzniesienia i spadki terenu. Ustawienie docelowej wysokości oraz alarm wysokości pomagają przygotowywać cele wspinaczki i ostrzegają o przekroczeniu zakładanej granicy.

Barometr wskazuje ciśnienie na aktualnej wysokości oraz ciśnienie na poziomie morza. Zmiany ciśnienia pokazane są w formie graficznej. Kompas można kalibrować, co gwarantuje dokładne wskazania, niezależnie od położenia geograficznego.

Oprawa zegarka zbudowana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i obudowa waży niewiele. Timex Expedition WS4 łączy więc w sobie lekkość i wytrzymałość. Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów, co pozwala bez obaw pokonywać trasę w deszczu i śniegu czy przeprawiać się przez rzekę. Wygodny, gumowy pasek również jest odporny na wilgoć.WS4 charakteryzuje nie tylko wielofunkcyjność, ale także wyrazisty styl. Dostępne są cztery modele z kolekcji WS4, w kolorach pomarańczowym, niebieskim, żółtym oraz czarnym. Zegarki mają wymienne baterie. Cena każdego z modeli wynosi 749,00 PLN (ceny według www.timex.pl). Zegarki dostępne są w punktach sprzedaży Timex w całej Polsce oraz w sklepie internetowym timex.pl.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar