2009-06-12

TECHNOLOGIA

The Sim 3 – absolutny rekord

Nowa odsłona kultowej gry The Sims bije w Polsce rekordy popularności. Oficjalna premiera gry odbyła się 5 czerwca, a już do rąk fanów trafiło 55 tysięcy płyt w wersji na komputery osobiste i MAC oraz 10 tysięcy na telefony komórkowe. Jest to absolutny rekord otwarcia w branży gier komputerowych w Polsce. Premiera The Sims 3 pobiła inne weekendowe wydarzenia premierowe na rynku filmowym i muzycznym rozgrywające się w tym samym czasie.

– Według naszych szacunków premiera gry The Sims 3 trzykrotnie przewyższyła pod względem wartości obrotów największe premiery kinowe ostatnich tygodni. Świadczy to o dojrzałości rynku gier w Polsce i przybliża nas do najbardziej rozwiniętych rynków takich jak USA czy UK. Tę dojrzałość widzimy również w profesjonalnym podejściu retailu i sieci handlowych do produktu, jakim są gry komputerowe i video – powiedział Jarosław Kędzior, Dyrektor Regionalny Electronic Arts na Polskę, Czechy, Węgry i Słowację.

The Sims to wirtualna symulacja życia, ciesząca się w Polsce i na świecie niesłabnącą popularnością od 2000 roku. Trzecia część, która właśnie pojawiła się na rynku, pozwala na kreowanie całego świata Simów, zaczynając od tworzenia postaci, a kończąc na budowaniu i wyposażaniu domków oraz przebudowie miasta Sunset Valley. Od 5 czerwca Simy, żyjące do tej pory jedynie w obrębie swoich domków, mają do dyspozycji całe miasto!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar