2009-05-26

Dodatki

Nowy zegarek Timex

Warszawa, maj 2009 - Człowiek od zawsze chciał okiełznać czas, stosując różne sposoby jego pomiaru. Na przykład Indianie Hopi nie postrzegali czasu jako łagodnie płynącego continuum - zastąpili je odniesieniami do metafizyki i tego, co subiektywne i obiektywne. Z kolei w kulturze Zachodu czas postrzegany jest linearnie, gdzie zdarzenia wyłaniają się z przyszłości i poprzez teraźniejszość zatapiają w przeszłości. Czas w sposób naturalny odnośni się do pór - roku czy dnia. Te ostatnie są wyrazem słonecznej pory ludzkiej aktywności i księżycowego czasu spoczynku.

Właśnie ten podział stał się inspiracją najnowszej kolekcji damskich zegarków Timex. Każdy model nowej linii SL Series™ Sun - Moon charakteryzuje umieszczony na tarczy wskaźnik w kształcie księżyca. Umożliwia on orientację w kwestii pory dnia lub nocy. To funkcja szczególnie przydatna dla osób często podróżujących, zwłaszcza w odległe rejony świata.

Modele wyróżnia stylistyka: przejrzysta, duża koperta z ruchomym pierścieniem pokrytym czarną, granatową lub białą emalią. Zegarek - poza główną tarczą - posiada dwie mniejsze: jedna pokazuje dni tygodnia, druga – dni miesiąca. Charakterystyczna dla kolekcji jest również subtelność detali. Tarcze ozdobiono motywem ‘rybiej łuski’, a koronkę i sekundnik - sygnaturą ‘T’.

W kolekcji dostępne są zegarki na bransoletach z najwyższej jakości stali nierdzewnej oraz modele na skórzanych paskach. Ich barwy to: elegancka biel, zmysłowy róż, granat w odcieniu ‘navy’ i klasyczna czerń.

Zegarki są dostępne w punktach sprzedaży Timex w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.timex.pl Ceny modeli: od 349 do 379 PLN.Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar