2009-05-04

MOTOKOBIETA

Aston Martin One-77

Aston Martin One-77 to najdroższy na świecie samochód, który kosztuje 2 miliony dolarów i co najmniej jeden Australijczyk zdecyduje się na zakup tego cacka i ma już przygotowany czek na kwotę 4 milionów dolarów.

Samochody będą w limitowanej wersji będzie ich tylko 77, a twórca tych nieprzyzwoicie drogich aut wciąż szuka potencjalnych nabywców. Jeden Australijczyk z pewnością zdecyduje się na kupno, gdyż już wpłacił depozyt 200 tys. dolarów, a resztę ureguluje w przyszłym roku i wtedy też odbierze auto.

Ten ręcznie robiony samochód, który wyceniono na kwotę 2 mln dolarów jest droższy niż takie cuda jak Bugatti Veyronczy czy Ferrari Enzo. Jednak te auta nie mogą być zarejestrowane w Australii, gdyż nie są przystosowane, a One-77 będzie dostosowany do ruchu drogowego obowiązującego w Australii, czyli samochód będzie miał kierownicę po prawej stronie.

Plotki donoszą, że cudo One-77 brało udział w wyścigach, jednak twórcy tego auta zaprzeczają, jednak pewne jest to, że auto nie będzie wolne. Specjaliści sugerują, że będzie można w nim osiągnąć prędkość 320 km/h, a 100 km można osiągnąć w 3,5 sekundy.

Jak wam się podoba auto za 2 miliony dolarów?

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar