2007-04-30

Nowinki

ZDOMINOWAŁY WYBIEGI

Anja Rubik, Magdalena Frąckowiak, Kasia Struss, Marcelina Sowa, Anna Tokarska, Zosia Promińska wśród najlepszych z najlepszych modelek świata.
To co się stało w tym sezonie na pokazach mody Prêt-a-porter w Mediolanie zapisze się na stałe w annałach historii polskiego modellingu. Praktycznie wszystkie ważne pokazy tej jednej z najważniejszych imprez mody na świecie nie mogły się obejść bez uczestnictwa przynajmniej jednej modelki z Polski. Pięć przepięknych dziewcząt pochodzących z rożnych regionów naszego kraju praktycznie zdominowało tydzień mody MILANO DONNA jesień - zima 2007-2008. Po wielu latach chudych i nieobecności na wybiegach światowych uroda słowiańska znad Wisły zaczyna być ceniona. Oczywiście w tej branży nie chodzi tylko o urodę, ale o wdzięk, grację odporność psychiczną fizyczną a nade wszystko inteligencję. Trzeba być bardzo twardym i mądrym, aby w tym światku nie dać się zwariować szczególnie, jeśli wiadomo, ze te młode damy zaczynają profesjonalną pracę w wieku 16-17 lat.

Wspaniałe Polki na każdym z pokazów udowadniały stylistom włoskim, że warto było je zaangażować. Do tej pory wśród naszych pan królowała Anja Rubik, która od kilku już lat “chodzi” właściwie u najlepszych stylistów mody światowej w Nowym Jorku, Mediolanie czy Paryżu. W swojej bogatej kolekcji pokazów ma ona na liście takie domy mody jak Chanel, Valentino, Dolce & Gabbana, Versace, Chloe, Christian Dior i wiele innych. Nie ma takiego domu mody na świecie, któryby nie chciał jej zaangażować. W Mediolanie Anja prezetowala kreacje miedzy innymi dla Missoni, Fendi, Alessandro dell’Acqua, Gucci, Dolce & Gabbana, Roberto Cavalli, La Perla czy Emilio Pucci.Na duże słowa uznania i swego rodzaju wyróżnienie zasługuje Magdalena Frąckowiak, która w tym sezonie była widoczna na większej ilości pokazów niż Anja. Wśród nich na uwage zasluguje: Giuliana Teso, Missoni, Versace, La Perla, GianFranco Ferré, Salvatore Ferragamo, Emilio Pucci, Alessandro dell’Acqua, Just Cavalli, Angelo Marani, Alberta Ferretti. Kolejnym objawieniem była Kasia Struss, która nie mniej niż Magda przebywała na mediolańskich wybiegach dla takich prześwietnych domów mody jak np. Dolce & Gabbana, Emilio Pucci, Blumarine, DAKS, Alessandro dell’Acqua, 6267, Pringle of Scotland, Burberry Prosum, Gucci, Kristina Ti Anna Molinari, Marni czy Prada. Jej występy należy uznać za ogromny sukces biorąc pod uwagę fakt, ze ma niespełna 19 lat. Bardzo obiecująco wygląda również kariera Marceliny Sowy prezentującej kolekcje w tym sezonie miedzy innymi dla Blumarine, Iceberg, Burberry Prosum, Kristina Ti, Anna Molinari czy 6267. Niewiele modelek może poszczycić się taka lista domów mody, dla których wychodzi się na wybieg w wieku 16 lat. Przypomnijmy, ze Marcelina w zeszłym roku występowała już w barwach Prady, Diora czy Just Cavalli. Jak duży magnetyzm posiada ta nastolatka niech świadczy fakt, ze Marcelina nie ma wybitnie wybiegowego wzrostu a mimo to prezentuje kolekcje najlepszych stylistów mody na świecie. Kolejnymi Polkami były Anna Tokarska oraz Zosia Promińska, która zauważyliśmy na wybiegu u Emporio Armani oraz Moschino. Zosia i Ania dołączyły tym samym do koleżanek uzupełniając w ten sposób ich nieobecność na niektórych z mediolańskich pokazów. Swego rodzaju ewenementem była możliwość podziwiania trzech Polek razem podczas jednego pokazu. Takimi show były np. Alessandro dell’Acqua oraz Emilio Pucci, w których to brały udział po trzy Polki (Anja, Magda i Kasia).

Nie ma się co dziwić, Polki to wyjątkowe kobiety i dobrze, że ich uroda jest doceniana na światowych wybiegach. Życzymy naszym modelkom dalszych sukcesów.

Komentarze (1)

Natalia J. (2007-12-15 17:22:27)
Zosienka
Zosia Promińska jest The BEST,podziwiam ją i jest dla mnie wzorem odwagi i kreacji piękna w naturze...Pozdrawiam
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar