Diky

2009-04-15

SEKS

Antykoncepcja hormonalna dla każdej kobiety

Dzięki wieloletnim badaniom nad udoskonalaniem tabletki antykoncepcyjnej stała się ona preparatem przyjaznym zdrowiu kobiety.

Podstawowym wskazaniem do przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jest regulacja płodności. Na podstawie wywiadu z pacjentką lekarz ginekolog dobiera pigułki o odpowiedniej zawartości hormonów.

Poniżej przedstawiono kilka wybranych preparatów antykoncepcyjnych.

Na dobry początek
Novynette, nowoczesny niskodawkowy preparat antykoncepcyjny zawierający estrogen i dezogestrel zalecany jest młodym kobietom i nastolatkom, rozpoczynającym przyjmowanie antykoncepcji. Jest polecany także ze względu na fakt, że jego stosowanie nie powoduje przybierania na wadze, objawu charakterystycznego dla pigułek starego typu. Mechanizm działania tabletki polega na hamowaniu jajeczkowania. Nowoczesne tabletki antykoncepcyjne, takie jak Novynette, zawierają minimalną ilość hormonów, wystarczającą do zapewnienia pełnej skuteczności antykoncepcyjnej bez negatywnego wpływu na samopoczucie. Niskodawkowość preparatu określa zawartość estrogenu - w przypadku Novynette wynosi ona 20 mikrogramów.

Producent: Gedeon Richter Plc.
Opakowanie: 1 x 21 lub 3 x 21 tabletek
Cena: ok. 30,00 zł
Dostępność: wyłącznie na receptę.Regularna antykoncepcja
Dla współczesnych kobiet niezmiernie ważne jest poczucie pewności i komfortu, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Pełną regulację cyklu miesiączkowego zapewnia Regulon, pigułka dwuskładnikowa mająca w swoim składzie estrogen i dezogestrel. Regularne przyjmowanie tabletki wpływa korzystnie na zmniejszenie przykrych dolegliwości w trakcie cyklu. Tak jak inne pigułki jednofazowe, preparat jest bardzo łatwy w stosowaniu. Oznakowanie każdej z tabletek osobnym numerem ułatwia ich przyjmowanie, a tym samym trudniej o pomyłkę. Regulon polecany jest kobietom cierpiącym z powodu trądziku, gdyż ciągłość jego stosowania wpływa znacząco na polepszenie się jakości cery. Regulon łączy w sobie skuteczność antykoncepcyjną z efektywnym działaniem antyandrogennym.

Producent: Gedeon Richter Plc.
Opakowanie: 1 x 21 lub 3 x 21 tabletek
Cena: ok. 23,00 zł
Dostępność: wyłącznie na receptę.Bezpieczna antykoncepcja dla kobiet karmiących Azalia jest minitabletką zawierającą niewielkie ilości, bo jedynie 75 mikrogramów hormonu żeńskiego, progestagenu (dezogestrelu). W przeciwieństwie do złożonych środków antykoncepcyjnych, Azalia nie zawiera estrogenu. Mogą ją przyjmować kobiety karmiące, gdyż zawarty hormon nie wpływa na laktację (produkcję i skład mleka) oraz rozwój dziecka. Jest także dobrym rozwiązaniem dla kobiet palących, z objawami PMS, padaczką, migrenowymi bólami głowy, a nawet kobiet leczonych z powodu niektórych nowotworów, które nie mogą przyjmować tabletek zawierających estrogen. Mechanizm działania Azalii w 99% polega na hamowaniu owulacji, czyli zapobieganiu dojrzewania komórki jajowej. Dodatkowo powoduje zmianę konsystencji śluzu szyjkowego w taki sposób, że staje się on nieprzenikliwy dla plemników.

Producent: Gedeon Richter Plc.
Opakowanie: 1 x 28 lub 3 x 28 tabletek
Cena: ok. 30,00 zł
Dostępność: wyłącznie na receptę.Escapelle – skuteczna i bezpieczna antykoncepcja w nagłych przypadkach
Escapelle to tzw. awaryjna metoda antykoncepcji, zwana również antykoncepcją postkoitalną, doraźną czy „po”. Zalecana jest tylko i wyłącznie w nagłych przypadkach, np. niepowodzenia zastosowanego zabezpieczenia lub niezabezpieczonego stosunku płciowego (także w przypadku gwałtu). W żadnym razie nie może zastępować innych, regularnych sposobów zapobiegania ciąży, dlatego korzystanie z tej metody powinno być sporadyczne. Escapelle to nowoczesny preparat (na rynku polskim od 2006 roku), który w przeciwieństwie do dotychczas dostępnego Postinoru-Duo ma wygodniejszą formułę stosowania w postaci jednej tabletki. Pigułkę, należy przyjąć jak najszybciej - najlepiej w ciągu 12 godzin - i przed upływem 72 godzin od stosunku płciowego bez skutecznego zabezpieczenia.

Producent: Gedeon Richter Plc.
Cena preparatu Escapelle: ok. 75 PLN
Dostępność: preparat dostępny jedynie na receptę.

Komentarze (2)

marta (2011-03-04 08:32:39)
a
Zgadzam sie , escapella powinna byc bez recepty
jola (2009-10-15 22:37:45)
?
Escapelle jest tylko wydawane na podstawie RECEPTY lekarskiej, więc nie rozumiem za bardzo co robi tu zdjecie tego bardzo silnie działajacego leku...? Przykre jest to kiedy do apteki przychodzą strasznie młodzi ludzie i proszą o tabletki które nazywaja się "po"... Zero swiadomosci... :(
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar