2009-04-06

Profilaktyka

Możesz wiele zrobić, by urodzić zdrowe dziecko

Nie jest tajemnicą, że wiosna i lato to czas, który sprzyja miłosnym uniesieniom. Przyroda budzi się z zimowego snu, a my wraz z nią. Zaczynamy być coraz bardziej aktywne, czujemy przypływ energii. Mamy większą ochotę emanować seksapilem i dawać wyraz swojej kobiecości. Stajemy się coraz bardziej atrakcyjne – zrzucamy zbędne kilogramy nagromadzone zimą, zakładamy zwiewne sukienki, a nasze osmagane słońcem ciała wydają się smuklejsze.

Gdy słońce zaczyna wychodzić coraz częściej, po prostu chcemy się zakochać! A pary, które są już dłużej razem, przeżywają prawdziwy renesans uczuć. Nic dziwnego, że właśnie w okresie wiosenno-letnim wiele kobiet zachodzi w ciążę. Przyszłymi rodzicami stają się ci, którzy wcześniej planowali potomstwo, jak i tacy, którzy zupełnie się tego nie spodziewali. Jeżeli jeszcze nie jesteśmy gotowi na dzieci, to pamiętajmy, że wzmożona aktywność seksualna zawsze niesie ze sobą ryzyko poczęcia. Dzieje się tak, gdyż nie ma jeszcze środków antykoncepcyjnych, które byłyby w 100% skuteczne. Dlatego kobiety w okresie rozrodczym, bez względu na swoje plany odnośnie założenia rodziny, powinny przyjmować suplementy diety zawierające żelazo i kwas foliowy, jak FemiFeral.Dlaczego to takie ważne?
Prawidłowy poziom wymienionych składników w organizmie jest niezwykle ważny, zwłaszcza dla przyszłych matek i ich nienarodzonych dzieci. Zgromadzone jeszcze przed ciążą w odpowiedniej ilości żelazo i kwas foliowy zapewnią dziecku prawidłowy rozwój już od chwili poczęcia.

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, pierwiastek ten nie jest jednak dostarczany w wystarczających ilościach z pożywieniem. Dotlenia krew, a tym samym płód. Zmiany zachodzące w organizmie kobiety podczas ciąży prowadzą często do niedoboru żelaza. Wchłanianie jego jest utrudnione na skutek towarzyszących ciąży nudnościom i wymiotom. Znaczne niedobory żelaza mogą doprowadzić do anemii, stanowiąc poważne zagrożenie dla prawidłowego rozwoju płodu, a nawet prowadzą do poronienia. Na niedobór żelaza wskazują takie objawy jak zmęczenie, osłabienie, bóle głowy czy też bladość. Niedobór żelaza oraz rozwijająca się anemia mogą wiązać się z coraz powszechniejszym zakażeniem bakterią Helicobacter pylori, będącą przyczyną dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, zwłaszcza choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Można temu zapobiec, przyjmując odpowiednio dobrane dawki żelaza wraz z witaminami wspomagającymi jego wchłanianie. Ponadto ginekolodzy zalecają zażywanie kwasu foliowego, przede wszystkim z uwagi na jego znaczenie w profilaktyce wad cewy nerwowej u płodu np. rozszczepu kręgosłupa lub wad mózgu - jednych z najcięższych wad wrodzonych potomstwa, które powstają w pierwszych 4 tygodniach płodowego życia, kiedy kobieta zazwyczaj nie wie, że doszło do poczęcia. To właśnie dlatego jest takie ważne, by także kobiety nie planujące ciąży dbały o prawidłowy poziom żelaza i kwasu foliowego.

Sprzymierzeniec kobiety
Z myślą o kobietach i dla kobiet powstał suplement diety FemiFeral. Zawiera kompozycję witamin, żelaza i laktoferyny, które są niezbędne w procesie tworzenia krwinek czerwonych (erytrocytów). Jego składniki zostały tak dobrane, aby połączyć synergie działania każdego z nich dla osiągnięcia najlepszego efektu. Obecna w preparacie laktoferryna to substancja o biologicznej właściwości zwiększenia przyswajalności (biodostępności) żelaza przyjmowanego z pożywieniem. FemiFeral zawiera także Witaminę C, która ułatwia przyswajanie niehemowego żelaza i uczestniczy w wytwarzaniu krwinek czerwonych.

Połączone działanie witamin B6 i B12 oraz kwasu foliowego korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego:

Witamina B6 – Wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, podnosi odporność immunologiczną oraz uczestniczy w tworzeniu przeciwciał;
Witamina B12 – Jest niezbędna w procesie tworzenia elementów morfotycznych krwi,zapobiega anemii złośliwej.

Kobiety, stosując odpowiednią dietę mogą zrobić bardzo dużo, by zminimalizować wystąpienie niektórych chorób grożących ich maleństwom. Jest to dużo łatwiejsze, gdy świadomie planują macierzyństwo, ale życie toczy się często swoim scenariuszem - ciąża bywa niespodzianką. Zatem odrzućmy mit o tym, że tylko kobiety w ciąży powinny przyjmować kwas foliowy i żelazo. FemiFeral jest niezbędny każdej kobiecie, nie tylko w okresie przed i w trakcie ciąży, ale także w okresie karmienia piersią i po nim. Wystarczy 1 kapsułka dziennie. Młoda mama, jak nikt inny, nie może sobie przecież pozwolić na gorszą kondycję fizyczną, spadek wydolności i wytrzymałości. A dzieje się tak w skutek niedoboru żelaza.

Komentarze (1)

ewela (2009-04-07 16:54:03)
Słabe to
Kiedyś relamowali to na "polepszenie krwi" i zapobieganie przeciw anemii. Teraz dla kobiet w ciąży. Zwykły re-packaging starego produktu, chwyt marketingowy stary jak świat. Do tego, to nie działa, jak wykazuja badania. Masc na szczury.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar