2009-03-28

TECHNOLOGIA

Ty i Internet Explorer 8

On zmienił twoje zachowania. Zamiast z wózkiem wyładowanym różnymi towarami, zakupy robisz klikając myszką. Zamiast przeglądać wielostronicowe foldery biur podróży, najbliższe wakacje planujesz odwiedzając internetowe portale turystyczne. Zamiast biegać do banku z kolejną płatnością, przelewy robisz w zaciszu domowym. W Internecie poszukujesz nie tylko informacji, ale także znajomych, przepisów kulinarnych czy w końcu propozycji spędzenia wolnego czasu. Ale przede wszystkim Internet uczynił cię osobą wolną. Już nie musisz się martwić, że sklep lub bank będzie zamknięty. Zakupy i przelewy możesz robić całą dobę, kiedy chcesz i skąd chcesz.

Oczywiście wygoda korzystania z Internetu ma bezpośredni związek z przeglądarką, której używasz. Im prostsza w obsłudze, a jednocześnie gwarantująca większe bezpieczeństwo przed hakerami, tym lepiej. Do tego należy teraz dodać jeszcze jedno słowo klucz: funkcjonalność. Tym kierowali się twórcy ósmej już wersji najpopularniejszej przeglądarki na świecie - Internet Explorer.

Jesteś osobą energiczną, ciekawą świata i towarzyską. Korzystasz z portali społecznościowych, a sam Internet traktujesz jako kopalnię wiadomości. Dzięki dodatkom do Internet Explorera 8 od samego początku poczułeś, że tworzycie zgraną paczkę. Swoją nową przeglądarkę możesz wyposażyć w szereg udogodnień, które sprawią, że korzystanie z Internetu jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. I tak proste.

Właśnie czytasz ciekawy materiał o egzotycznym miejscu. Oczami wyobraźni już zobaczyłeś siebie w promieniach słońca, na piaszczystej plaży nad lazurową wodą. Z miejsca zapragnąłeś podzielić się tym artykułem z osobą, z którą chciałbyś tam pojechać. Do tej pory, musiałeś przesyłać jej link do tej strony, aby i ona mogła zobaczyć ten raj. Teraz dzięki akceleratorom wystarczy jak zaznaczysz najciekawszy fragment strony, a po kliknięciu na nim prawym klawiszem myszki wyślesz e-mailem do właściwego adresata. Prawda że proste? A jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym miejscu, możesz pod tym kątem przeszukać zawartość Gazety.pl, Onet.pl oraz Google.

Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś terminu, dodaj akcelerator poszukujący definicji słów w Google. Przeczytałeś o kimś, kto wydaje ci się znajomy - zaznacz jego imię i nazwisko i przeszukaj zasoby portali społecznościowych, takich jak Nasza-Klasa.pl, GoldenLine.pl czy Facebook.com.

Zasada korzystania jest prosta: dodajesz akcelerator do swojej przeglądarki i jak tylko będziesz chciał z niego skorzystać będzie dostępny pod prawym klawiszem twojej myszki.

Web Slice - pod tym trudnym terminem kryje się bardzo praktyczna funkcja. Masz, jak każdy, swoje ulubione strony. Ale nie zawsze masz czas do nich zaglądać i sprawdzać, czy jest w nich coś nowego. Tym może teraz zająć się właśnie Web Slice. To on za ciebie będzie sprawdzał najbardziej cię interesujące strony i jak tylko pojawi się na nich nowa treść, natychmiast cię o tym powiadomi. Web Slice sprawdzi za ciebie, czy są nowe wpisy na blogach w serwisie Waszym Zdaniem na Onet.pl, czy masz nową pocztę na Naszej-Klasie.pl czy GoldenLine.pl lub czy pojawiły się jakieś kolejne doniesienia o twojej ulubionej aktorce na Plotek.pl.

Niemal każda przeglądarka jest obecnie wyposażona w dodatkowe okienko wyszukiwarki. Teraz możesz swobodnie dodawać kolejne serwisy, z których najczęściej korzystasz w poszukiwaniu informacji. Poszerz wachlarz wyszukiwarek sprzęgniętych z twoją przeglądarką o zasoby polskiej edycji wolnej encyklopedii internautów Wikipedia.pl. Jeżeli poszukujesz informacji o danej osobie, przeszukaj Naszą-Klasę.pl, GoldenLine.pl czy Facebook.com z poziomu okienka wyszukiwania przeglądarki internetowej bez konieczności logowania się do danego serwisu. Naturalnie możesz też dodać wyszukiwarkę Windows Live, Google, Onet.pl oraz Gazeta.pl. Teraz bez trudu dotrzesz do każdej informacji, do każdej osoby.

Długo czekałeś na to, aby twoja przeglądarka internetowa dawała ci tyle możliwości. Teraz masz je wszystkie pod ręką. Ty i twój najlepszy kumpel - Internet Explorer 8.

Najnowsza wersja przeglądarki internetowej Internet Explorer 8 jest dostępna do pobrania tutaj

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar