2007-04-14

Paznokcie

PIĘKNE PAZNOKCIE

Zacznij od...
Na początek usuń z paznokci lakier. Użyj do tego zmywacza bezacetonowego. Najlepiej jest pocierać płytkę pionowym ruchem w stronę opuszków palców. W ten sposób nie pobrudzisz skórek dookoła paznokci.

Kształt...
Najpopularniejsze są migdałki. Chociaż u osób o długich palcach i głęboko osadzonych płytkach równie ładnie wyglądają kwadratowe paznokcie. Kształt formujemy za pomocą papierowego pilniczka. Jest on o wiele delikatniejszy od metalowego. Jeśli masz bardzo kruche paznokcie, opiłuj je przed zmyciem lakieru.

Urządź dłoniom kąpiel...
Zanurz dłonie na pięć minut w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła albo w podgrzanej oliwie, do której możesz dodać kilku kropel soku z cytryny. Umyj paznokcie używając miękkiej szczoteczki, a następnie dokładnie osusz ręce. Teraz odsuń skórki specjalną szpatułką.

Manicure...
Najbardziej popularny jest manicure francuski oraz jego odrobinę zmodyfikowana wersja - szewron. Ten drugi różni się od klasycznego malowania tym, że białym lakierem malujemy na czubku paznokcia odwróconą literę V. Obydwie odmiany są bardzo popularne m.in. ze względu na to, że pasują do każdego stroju i koloru oraz są odpowiednie na różne okazje: od eleganckiej kolacji, poprzez własny ślub a na codziennym manicure kończąc.

Podkład...
Wykonanie manicure przy odrobinie wprawy nie powinno zająć dłużej niż pięć minut. Na początek należy pomalować paznokcie bazą pod lakier. Najlepiej użyć w tym celu odżywki do paznokci albo emalii wygładzającej nierówności paznokcia. Dzięki temu lakier będzie równomiernie rozłożony, co jest szczególnie ważne w przypadku kryjących lakierów, które gdyby nie podkład wgryzały się w płytkę paznokcia. Takich zabrudzeń nie da się później usunąć zmywaczem.

Na biało...
Gdy już podkład wyschnie, wystającą część paznokcia pomaluj na biało. Początkującym polecamy użycie paseczków, które są dołączane do niektórych kompletów lakierów do francuskiego manicure. Jeśli masz krótkie paznokcie najłatwiej będzie pomalować końce lakierem z cienkim pędzelkiem służącym do malowania wzorków. Aby lakier dobrze się rozprowadzał musi być rzadki, dlatego pamiętaj by zawsze szczelnie go dokręcać.

Pastele górą...
Na koniec pomaluj całą płytkę paznokcia jasnym, pastelowym lakierem. Najlepiej, aby był lekko zabarwiony na różowo albo beżowo, by paznokcie wyglądały naturalnie. Po nałożeniu lakieru paznokcie możesz ozdobić cekinkami albo naklejkami. Najlepiej gdy wyróżnia się tylko jeden paznokieć u ręki. Nie powstaje wtedy wrażenie naćkania. Najczęściej ozdabia się płytkę palca serdecznego. Aby utrwalić efekt, użyj emulsji utwardzającej. I Gotowe.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar