Diky

2020-11-19

Twarz

Wybieramy podkład do cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest niezwykle wymagająca, zarówno w zakresie doboru kosmetyków pielęgnacyjnych, jak i kolorowych – do makijażu. Żąda od nich doskonałego krycia, nawilżenia oraz składników, które nie będą podrażniać. Jak sprostać tym wymaganiom? Gdzie znaleźć idealny podkład do cery naczynkowej? Czym powinien się on charakteryzować?

 

 

Dobry podkład do cery naczynkowej, czyli…?

Podkład do cery naczynkowej ma jedno zadanie - powinien zamaskować popękane i rozszerzone naczynka, a także intensywny rumieniec. To jednak nie wszystkie wymagania, jakie powinno stawiać się kosmetykowi. Równie ważne jest, aby zawierał on odpowiednie składniki odżywcze, które będą uszczelniać ścianki naczynek krwionośnych, złagodzić podrażnienia i chronić cerę przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jaki podkład do twarzy spełni takie wymagania?

 

 

Przede wszystkim ten zawierający witaminy, naturalne wyciągi roślinne i flawonoidy. W składzie kosmetyków do cery naczynkowej nie może zabraknąć witaminy C, ekstraktu z kasztanowca, kwiatów arniki górskiej, liści winorośli, łagodzącej alantoiny oraz olejów np. w postaci masła shea. Unikać należy natomiast podkładów, w których znajdują się alkohole, SLS-y, SLES-y, glikol propylenowy, mentol, kwas AHA, mocznik, olejek cynamonowy oraz niektóre zioła.

Dobry fluid do cery naczyniowej powinien również gwarantować ochronę przeciwsłoneczną. Stąd must have jego składu jest filtr przeciwsłoneczny najlepiej ten o wysokości co najmniej SPF 20. Alternatywą będzie podkład do twarzy, który zamiast filtrów przeciwsłonecznych ma w składzie tlenek cynku lub dwutlenek tytanu. Te substancje także będą chronić wrażliwą skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Kryjący podkład do cery naczynkowej

Najważniejszą cechą podkładu do cery naczynkowej jest odpowiednie krycie. To zapewnią przede wszystkim kosmetyki w kremie. Podkłady mineralne czy sypkie nie zawsze bowiem maskują czerwone naczynka na skórze. Warto tu zaznaczyć, że podkład do twarzy nie zawsze da sobie radę z rumieniem czy zaczerwienieniami na twarzy W takich sytuacjach jego działanie powinno być uzupełnione bazą pod makijaż oraz dobrze kryjącym korektorem. Przy cerze naczynkowej najlepiej jest sięgać po kosmetyki kryjące w kolorze zielonym, które neutralizują intensywną czerwień.

 

 

Jak wykonać makijaż twarzy przy cerze naczynkowej?

Pierwszym krokiem makijażu przy cerze naczynkowej jest nałożenie kremu nawilżającego. W drugiej kolejności aplikuje się bazę pod makijaż. Po niej należy sięgać po podkład do twarzy. Jeśli pajączki nadal będą widoczne, to należy przykryć je zielonym korektorem. Ostatnim krokiem do idealnego make-up jest oprószenie twarzy pudrem. Przy makijażu cery naczynkowej warto też zastosować róż, który doda naturalnych rumieńców.  

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar