Diky

2020-11-02

Twarz

Sprawdzone sposoby na zdrowia i promienną skórę twarzy

Na kondycję cery wpływa bardzo wiele różnych czynników. Jej niekorzystny wygląd może świadczyć o niewyspaniu, nieprawidłowym odżywianiu, niedostatecznym nawodnieniu czy stosowaniu nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Stan skóry twarzy dodatkowo pogarsza się w okresie zimowym, kiedy to najwyraźniej widać jej zmęczenie. Istnieją na szczęście sposoby na to, aby poprawić kondycję cery i nadać jej promienistości.

 

 

Staranne oczyszczanie skóry i demakijaż

Wiele kobiet po macoszemu traktuje codzienne mycie twarzy oraz demakijaż. Brak staranności w usuwaniu kurzu, tłuszczu i resztek kosmetyków prowadzi do zatykania porów, a także spowalnia procesy regeneracyjne. Zabiegi oczyszczające najlepiej przeprowadzać w kilku etapach. Na początek należy usunąć makijaż z ust i oczu, a następnie z pozostałej powierzchni twarzy. Preparat wykorzystany do demakijażu powinien pasować do typu skóry. W przypadku cery suchej najlepiej sprawdzają się mleczka, natomiast do pielęgnacji tłustej lub mieszanej warto zastosować płyny beztłuszczowe. Aby rozpuścić zrogowaciałe komórki naskórka, zastosować można kosmetyki z niedużym stężeniem kwasów owocowych. Twarz czyścić da się zarówno z użyciem wody, jak i bez niej. W pierwszym przypadku niezbędny będzie odpowiedni kosmetyk myjący - np. pianka lub żel o właściwościach zwężających pory oraz regulujących wydzielanie sebum. Warto też użyć kremu nawilżającego. Przy oczyszczaniu bez użycia wody, do mycia należy zastosować wacik nasączony mleczkiem lub beztłuszczowym płynem. Na koniec warto też użyć toniku, który przywróci skórze naturalne pH i zabezpieczy ją przed atakiem bakterii oraz wysuszeniem.

 

 

Odświeżający peeling

Wykonanie peelingu prowadzi do złuszczenia zrogowaciałych komórek, co poprawia koloryt skóry. Efekt ten uzyskiwany jest na skutek usunięcia warstwy martwego naskórka, który zwykle ma szarawe zabarwienie. Masaż przeprowadzany podczas tego zabiegu pobudza natomiast krążenie krwi w skórze, dzięki czemu nabiera ona ładniejszego koloru. Do skóry tłustej i mieszanej polecane są peelingi mechaniczne, które likwidują zewnętrzną warstwę naskórka poprzez tarcie drobinkami zawartymi w preparacie. W przypadku skóry suchej, lepiej zastosować peeling enzymatyczny, zawierający enzymy rozpuszczające martwy naskórek bez konieczności tarcia. Od typu cery uzależniona jest także częstotliwość złuszczania. Przy tłustej zabieg ten zaleca się dwa razy w tygodniu, natomiast przy suchej - najczęściej raz na 7-10 dni.

Regeneracyjna maseczka

Maseczkę najlepiej nakładać na twarz dwa razy w tygodniu, zaraz po wykonaniu peelingu. Skóra oczyszczona z martwych komórek może dzięki temu wchłonąć więcej substancji odżywczych. Wiele dostępnych w sklepach maseczek zapewnia natychmiastowy efekt, jednak nie utrzymuje się on zbyt długo. Lepszym rozwiązaniem jest użycie kosmetycznej bazy nawilżająco-regenerującej, która nawadnia, natłuszcza i ujędrnia skórę. Do cery tłustej i mieszanej polecane są maseczki z białej glinki, regulujące wydzielanie sebum, zwężające pory i delikatnie rozświetlające. W przypadku skóry suchej, warto pomyśleć o masce z kwasem hialuronowym, kolagenem, ceramidami i olejami roślinnymi.

 

 

Zabieg odmładzający skórę

Jednym z najlepszych zabiegów odmładzających skórę twarzy jest Dermapen, przeprowadzany z użyciem zaawansowanego technologicznie urządzenia medycznego. Sprzęt ten posiada pulsujące igły, którymi przeprowadza się mikronakłuwanie twarzy. W ten sposób wytwarzane są mikrouszkodzenia, które pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry i stymulują produkcję kolagenu. Dermapen 4.0 umożliwia też wprowadzanie substancji aktywnych, dodatkowo przyspieszających odnowę cery. Zabieg ten wykonać można w klinice Anlaya (https://anlaya.pl/pricelist/280-dermapen/), która swoją ofertę kieruje do mieszkańców miasta Warszawa oraz okolic. Procedura przynosi bardzo dobre efekty w leczeniu rozmaitych problemów skórnych, a jej cena jest stosunkowo przystępna. Zabieg ten polecany jest m.in. do usuwania blizn potrądzikowych, oparzeń czy rozstępów.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar