Diky

2020-10-30

Perfumy

Perfumy damskie – co wybrać, oryginały czy zamienniki?

Wybór perfum nie jest zadaniem łatwym. Przed nami prawdziwy ogrom marek, zapachów, flakonów – to wspaniały świat, jednak dla wielu naprawdę drogi, zwłaszcza gdy lubimy eksperymentować. Kolejny flakon i kolejne wydane kilkaset złotych? A może nie jest to jedyna droga – czy warto zdecydować się na zamienniki perfum?

 
Na zamienniki decyduje się coraz większa ilość klientów i klientek. Nie może to jednak dziwić – w końcu oryginalne perfumy to naprawdę duże koszta, na które nie każdy chce i może sobie pozwolić. Czy to jednak trafiona inwestycja? W końcu wiele osób twierdzi, że woli posiadać mniej perfum, lecz muszą być to koniecznie produkty oryginalne. Naszym zdaniem to niekoniecznie najlepsze rozwiązanie.
 
 
paryskie-perfumy.pl
 
 
 

Czy produkcja perfum naprawdę jest droga?

 
Wiele osób uważa, że perfumy muszą być drogie. Jeżeli mają charakteryzować się doskonałym zapachem, jeżeli mają być stworzone z naprawdę wysokiej jakości składników, jeżeli mają pachnieć długo i intensywnie – nie da się zrobić tego niskim kosztem, a jakość musi kosztować. Ci, którzy tak myślą, są jednak w naprawdę olbrzymim błędzie.
 
Czemu? Bo perfumy, a raczej ich cena, to w olbrzymiej mierze reklama i marketing. Kolorowe czasopisma, współprace z celebrytami, wielkie kampanie reklamowe, które każdy z nas widzi, w internecie, w telewizji, w czasopismach, na mieście – to kosztuje, i to naprawdę wiele. Zwłaszcza gdy twarzą nowych perfum zostaje gwiazda światowego formatu! Takie działania sprawiają jednak, że nawet do 40% ceny każdego flakonika oryginalnych perfum, to właśnie koszty reklamy i marketingu. Sporo, prawda?
 
W takim razie idźmy dalej. Flakony to również coś, co kosztuje i to wiele. I o ile cieszą nasze oczy, to dla wielu osób nie są kluczowe. Za nie również przepłacamy, gdy decydujemy się na perfumy oryginalne – w końcu dla każdego z nas najważniejszy powinien być zapach.
 
I na nim się skupmy – nawet gdy decydujemy się na perfumy oryginalne, trafiamy na produkty, które nie są oceniane wybitnie. Znana marka nie jest gwarancją wyjątkowego zapachu, nie jest nawet gwarancją wielogodzinnej trwałości – w praktyce więc, za kilkaset złotych, możemy otrzymać produkt ciekawy, ale nie wybitny, którzy na naszej skórze zostanie przez jedyne kilka godzin. To nie jest domena jakości, o której przekonanych jest tak wiele osób.
 
Kliknij i wybierzfrancuskie perfumy damskie

Jakość – porównanie zamienników i perfum oryginalnych

 
W procesie samej produkcji zamienniki perfum zupełnie nie różnią się od oryginałów. Te pierwsze oczywiście również są sobie nierówne, biorą pod uwagę produkty różnych producentów. Pamiętajmy jednak, że ci najlepsi zatrudniają prawdziwych specjalistów. Ich zadaniem w pierwszej kolejność jest rozszyfrowanie oryginalnego zapachu, a w drugiej – przygotowanie takiej kompozycji zapachowej z dostępnych im produktów, by całość jak najbardziej zbliżona była do wspomnianego oryginału. W praktyce efekty na chwilę obecną są wybitne i wiele zamienników niemal niczym nie różni się od oryginalnych perfum. Pojawiają się oczywiście minimalne różnice, lecz w praktyce, nawet osoby, które doskonale znają się na perfumach, mają problem z odróżnieniem zamienników i oryginałów. Dla osób, które po prostu będą ich używać, będzie to więc niemal niemożliwe.
 
Jeżeli wybierzemy firmę, która odpowiednio inwestuje w swoje zamienniki, będą one naprawdę trwałe – wynika to z zastosowanych utrwalaczy. W praktyce więc otrzymujemy produkt o niemal identycznym zapachu i bardzo podobnej trwałości. Kluczowe cechy produktu zostają więc zachowane, przy znacznie niższym koszcie, który poniesiemy!
 
 
 
 
 

Chcesz sprawdzić nowe zapachy? Wybierz zamienniki perfum!

 
Lubimy eksperymentować z zapachami, zmieniać je, szukać dla siebie czegoś nowego i nieoczywistego. Eksperymenty jednak wiążą się z tym, że nie zawsze efekt nas satysfakcjonuje. I jest to naprawdę bolesne rozczarowanie, gdy w ramach eksperymentu kupujemy perfumy oryginalne – w końcu to koszt najpewniej kilkuset złotych za flakon. Flakon perfum, które ostatecznie nam nie pasują, z dowolnego powodu, możemy oczywiście spróbować odsprzedać, lecz z jednej strony nie odzyskamy 100% ceny, z drugiej – nie musi się to udać, a jeśli tak, może to potrwać może naprawdę długo.
 
Zupełnie inaczej wyglądają eksperymenty w przypadku zamienników perfum. Przede wszystkim, tutaj również czeka na nas niezwykle bogata oferta produktów, dzięki czemu same testy są możliwe. Jeżeli szukamy czegoś nowego i nieoczywistego, również zamienniki nam to zaoferują, w końcu poszczególni producenci cały czas dbają o to, by ich oferta się powieszała.
 
Za sam flakon perfum nie zapłacimy jednak więcej niż kilkadziesiąt złotych. Jeżeli trafimy – wspaniale, mamy kolejne perfumy, które do nas pasują. Wiele osób w takich przypadkach decyduje się na pozostanie przy zamiennikach, w końcu są one tanie i cały czas do nas pasują. Jeżeli jednak nie trafimy – cóż, przynajmniej nie ponieśliśmy dużych kosztów. Taki flakon możemy odstawić w kąt lub nawet podarować go komuś, komu może się spodobać – nie jako prezent, ale tak po prostu. Jeżeli nawet nikt nam za niego nie zapłaci, nie ponieśliśmy wielkich kosztów.
 
Jak widać, odpowiedniki perfum to naprawdę znakomita opcja dla osób, które chcą oszczędzać. To produkty wysokiej jakości, niemal nieróżniące się od produktów, jakimi są oryginalne perfumy damskie. W takim razie – czy warto przepłacać? 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar