Diky

2020-09-17

DZIECIAK

Dziecięcy pokój – jak go urządzić estetycznie i praktycznie?

Przestrzeń tworzona z myślą o najmłodszych członkach rodziny musi spełniać kilka wymagań. Powinna być funkcjonalna, bezpieczna i inspirująca. Maluchy bowiem będą w niej nie tylko odpoczywać, spać, bawić się. Wszystko, co znajdzie się naokoło to okazja do poznawania nowego, całego świata! Jak urządzić taki pokój estetycznie, praktycznie i ciekawie?

 

 


Funkcjonalność to podstawa
 
Pokój dziecięcy musi być przede wszystkim funkcjonalny. Zaczynamy od wyboru mebli. Pomieszczenia organizowane dla niemowlaków powinny być przestronne, jasne i bardzo praktycznie urządzone. 
 
Dobrze jest postawić na zastosowanie komody wraz z przewijakiem. Niektórzy rodzice wybierają oddzielny przewijak, który można ustawić w dowolnym miejscu, ale pierwsza propozycja jest nieco bardziej funkcjonalna. Przewijak nie będzie użytkowany przez wiele lat, ale minie trochę czasu, zanim dziecko z niego wyrośnie. 
 
Wybór komody, która ma umocowany na blacie przewijak okazuje się być rozwiązaniem wygodnym. Wszystko jest w jednym miejscu. Rodzice mają dostęp do szuflad, w których mogą umieścić najpotrzebniejsze produkty używane podczas zmieniania pieluszki i ubierania maluszka. A gdy dziecko już na tyle podrośnie, że rodzice wreszcie będą mieli za sobą czas z pieluchami u boku, przewijak zdemontują i dalej będą korzystać z komody, ale już w klasycznym wydaniu. 
 
Do tego należy dobrać odpowiednie łóżeczko dla maluszka. Obydwa meble znajdziemy w propozycjach sklepu Wozki-Foteliki.pl. Jakie łóżko sprawdzi się najlepiej? Dostosowane rozmiarami do wieku dziecka. Dla kilkulatków można wybierać łóżka piętrowe lub tapczaniki, ale im starsze dziecko, tym lepszym rozwiązaniem staje się mebel o standardowych wymiarach, jak dla dorosłych. Dzięki temu umeblowania nie trzeba zmieniać zbyt często, a i dziecku jest wygodnie. 
 
Przyda się ponadto szafa i dodatkowa szafeczka nocna, na której zagości kolorowa i kształtna lampka. Jej subtelne światło pozwoli usnąć bez lęku maluchom. 
 
Pojemniki na zabawki i nie tylko
 
Warto zainwestować w rozmaite pojemniki do przechowywania. Mogą to być pudełka, kosze i koszyczki. Wiklinowe, materiałowe, tekturowe bądź plastikowe. Najlepiej w różnych rozmiarach i kształtach, z przegródkami, pokrywami i uchwytami. Duża różnorodność pozwala na udekorowanie pokoju dziecięcego jednocześnie zachowując walory praktycznie zagospodarowanej przestrzeni. Ponadto wybierając pojemniki o różnych rozmiarach i kształtach łatwiej zaplanować, co i gdzie będzie przechowywane. 
 
Dekoracje
 
Dekoracje nie powinny zabierać zbyt dużo miejsca, ale nie trzeba z nich całkowicie rezygnować. W końcu to one nadają walorów ozdobnych i wprowadzają przytulną atmosferę we wnętrzu dziecięcym. Niech jednak mają w sobie coś więcej niż tylko estetykę. O co chodzi? O połączenie funkcjonalności z wyglądem. Stawiajmy zatem na kształtne i bajkowe lampki nocne, wspomniane wcześniej pudełka do przechowywania, ale opatrzone ulubionymi postaciami z książeczek i bajek maluchów. 
 
Urządzając w ten sposób dziecięcy pokój zyskujemy pewność, że będzie on dla dziecka inspirujący, a tak dla niego, jak dla rodziców również w pełni komfortowy i funkcjonalny na co dzień. 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar