Diky

2020-08-26

Kolekcje ubrań

Idealny płaszcz na zimę, czyli jaki?

Jednym z największych modowych dylematów podczas przygotowywania się do sezonu zimowego jest wybór odpowiedniego płaszcza. Musi być ciepły, dobrze skrojony i pasować do sylwetki kobiety go noszącej. 

Jeśli pragniesz udoskonalić sztukę kupowania idealnego płaszcza, przeczytaj poniższy poradnik. Wskazówki, które są w nim zawarte, uwzględnij podczas wybierania, a przez cały jesienno-zimowy czas będziesz cieszyć się ciepłym i efektownym okryciem. 
 
 
 
 
Postaw na jakość
Nie ignoruj składu podanego na etykiecie. Wiele produktów dostępnych na rynku jest uszytych z niedrogich akryli. Choć płaszcze tego typu sklepy oferują w dobrej cenie, w parze z niskim kosztem zakupu idzie kiepska jakość. Niestety pod tym względem prym wiodą głównie sieciówki. Wiele produktów w nich sprzedawanych, reklamowych jako produkty wełniane, w istocie w swoim składzie zawiera tylko niewielki procent wełny. A przecież płaszcz nosi się od października do marca, nawet przez pół roku. Okazji do jego mechanicznego uszkodzenia czy zwykłego zmechacenia, wynikającego z codziennej eksploatacji, jest więc bardzo wiele. Metka zdradzi Ci materiał wykonania i spodziewane korzyści, jakie się z nim wiążą. Wśród nich będzie wysoki poziom komfortu termicznego, lepsza cyrkulacja powietrza, żywotność i trwałość materiału, a także lepiej skrojony fason i przyszyte dodatki (guziki, taśmy dekoracyjne itp.).
 
Nie szukaj oszczędności
Oszczędności pod tym względem mocno się na Tobie zemszczą. W końcu płaszcza nie kupujesz na jeden, lecz na wiele sezonów. Jeśli zależy Ci zatem na nieskazitelnym wyglądzie w okresie jesienno-zimowym przez kilka najbliższych lat, nie kieruj się wyłącznie ceną podczas zakupu nowego okrycia. Dobrej jakości materiały, nie tylko wełna, ale także podszewka i dodatki, podobnie praca krojczego i krawcowej, muszą swoje kosztować. 
 
Uzbrój się w cierpliwość
Poszukiwanie idealnego płaszcza nie jest wcale takie proste. W czasach, gdy jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia biznesu w branży odzieżowej są produkty w niskich cenach i szybko rotujące, producenci wcale nie chcą stawiać na towary wysokiej jakości i w równie wysokich cenach. Nie kupuj więc na siłę, mając z tyłu głowy założenie, że przy pierwszym wyjściu po wymarzony płaszcz damski możesz wrócić do domu z niczym.
 
 
Uwzględnij przestrzeń na grubszą odzież
Jeśli należysz do grupy zmarzluchów, wybierz się do przymiarki ze swetrem, który zamierzasz zakładać pod płaszcz. W ten sposób łatwiej będzie Ci dopasować pożądany rozmiar, który nie będzie ani za duży, ani za mały. W ten sposób zapewnisz sobie komfortową odzież wierzchnią, która nie będzie Cię uwierać ani ograniczać podczas codziennych czynności. 
 
Zadbaj o fason i kolorystykę
W tym sezonie dużym powodzeniem cieszą się płaszcze w odcieniu ciepłego beżu. Jeśli ten kolor nie do końca Ci odpowiada, zawsze możesz zdecydować się na głębokie barwy, takie jak butelkowa zieleń czy burgund. Kolory kamieni szlachetnych świetnie wyglądają na tle śniegu. Prawdziwym hitem 2020 roku jest też płaszcz w kolorze nasyconego granatu. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar