Diky

2020-06-25

Czy wiesz, że...

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po narodzinach dziecka?

To mit, że problem nietrzymania moczu dotyczy wyłącznie kobiet w podeszłym wieku. Z tą uciążliwą dolegliwością zmagają się również młode mamy. Niestety lekarze ginekolodzy rzadko informują kobiety spodziewające się dziecka, że ten problem może wystąpić. Mimowolne popuszczanie moczu po porodzie bywa bardzo męczące i trudne do zaakceptowania, a ponadto utrudnia zajmowanie się dzieckiem. Jak na co dzień radzić sobie z tą przypadłością? Po jakie produkty dla kobiet z NTM warto sięgać?

 

 

 

 

Nietrzymanie moczu po porodzie

Ciąża to zwykle wyjątkowy i niezwykle radosny okres w życiu kobiety. Czas oczekiwania na powitanie nowego członka rodziny z pewnością wywołuje wiele pozytywnych emocji. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że ciąża i pierwsze miesiące z dzieckiem to nie tylko czas radości i wzruszeń. Zgodnie z aktualnymi danymi statystycznymi problem nietrzymania moczu dotyka 30%-40% kobiet, które urodziły dziecko metodą naturalną!

Proste i skuteczne sposoby na nietrzymanie moczu

Podnoszenie dziecka: z łóżeczka, z wanienki, po przebraniu, do odbicia czy kołysanie na rękach to codzienność wszystkich mam. Wnoszenie czy wciąganie wózka po schodach, niesienie dziecka w nosidełku, podnoszenie zabawek, które przez przypadek wypadły z wózka czy przynoszenie zakupów do domu, żeby ugotować najpyszniejszą zupkę – to też jest znane wszystkim. I te codzienne czynności mogą sprawić, że to, co jeszcze przed chwilą znajdowało się w pęcherzu, samoczynnie wydostało się na zewnątrz.

Bycie młodą mamą to też czas, w którym o sobie mamy myślą na końcu. Cierpią na NTM? Widocznie „tak już musi być”. Istnieją wprawdzie inne możliwości: leczenie farmakologiczne, fizjoterapia i ćwiczenia mięśni dna miednicy czy nawet leczenie chirurgiczne. Ale to wszystko trwa… A co można zrobić teraz? Ano można spróbować czegoś nowego: tamponów na nietrzymanie moczu Uritam – polskiego, innowacyjnego produktu. Zasada działania niezmiernie prosta: założony tampon dociska ściankę cewki, co zapobiega wypływaniu moczu. Proste? Proste! Tampon może pozostać założony do 12 godzin na dobę. Działa mechanicznie, nie zawiera żadnej chemii, jest jałowy, czyli bezpieczny, chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Wygodny, pod ręką zawsze wtedy, gdy kobieta potrzebuje pewności i spokoju… Albo kiedy chce zostawić dziecko w dobrych rękach i zaszaleć na mieście z koleżankami.

Siedzenie w domu i zamartwianie się nie są rozwiązaniem. Zawsze można znaleźć jakieś wyjście!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar