Diky

2020-02-17

Oczy

Pęseta do rzęs - którą wybrać?

Pęseta to jedno z podstawowych akcesoriów wykorzystywane przy pracy każdej stylistki rzęs. Aby dobrze się jej używało, powinna być idealnie do nas dopasowana oraz wygodna w użyciu. Jak dobrać odpowiednią pęsetę do rzęs i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Dowiesz się tego po przeczytaniu tego artykułu.


 

 


Zwróć uwagę na styk pęsety
Styk pęsety jest bardzo ważną częścią tego akcesorium, w związku z tym należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Najważniejsza kwestia to, jak końcówki pęsety zachowują się po ich naciśnięciu. Jeżeli jest to dobry sprzęt, końcówki powinny całkowicie się ze sobą złączyć. W związku z tym, jeżeli brak szczelin i prześwitów między końcówki, to znaczy, że pęseta jest wykonana prawidłowo i powinna dobrze nam służyć. Ponadto warto pamiętać, że pęsetę do rzęs wybieramy w zależności od metody, jaką będziemy stosować. Wyróżniamy pęsety jedno i dwu stykowe. Pierwsze z nich z powodzeniem nadadzą się do wykorzystania przy metodzie 1:1, natomiast do metody bujanej pęsety dwu-stykowe.

Sprawdź, z jakiego materiału jest wykonana
Materiał, z którego zostało wykonane narzędzie, jest bardzo istotny i ma kluczową rolę w jego użytkowaniu. Przede wszystkim każda pęseta powinna być całkowicie odporna na wodę oraz być wykonana ze stali nierdzewnej. Bardzo ważne jest, aby była ona jak najwyższej jakości, dzięki czemu unikniemy takich niepożądanych sytuacji jak rdzewienie oraz wyginanie się pęsety. Dodatkowo, co w gruncie rzeczy najważniejsze, pęseta powinna mieć lekką obudową, dzięki której wygodnie będzie się ją trzymało w dłoni. Z reguły z pęsetą do rzęs podczas pracy spędza się długie godziny, dlatego tak ważne jest, aby narzędzie wygodnie leżało nam w ręku i nie powodowało niepożądanego dyskomfortu.

Sprawdź, jaki kształt ma pęseta
Na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli pęset o różnorodnych kształtach i stopniu zakrzywienia. Wyróżniamy pęsety lekko zakrzywione, średnio zakrzywione, mocno zakrzywione oraz mocno zakrzywione typu L, czyli tak zwane kopytko. Odpowiednio dobrany profil pęsety ma bardzo duży wpływ na jakość i komfort naszej pracy. Tutaj tak naprawdę dobór powinien być, jak najbardziej uzależniony od naszych wymagań i potrzeb. Warto przed zakupem posprawdzać wiele różnych pęset o różnych stopniach zakrzywienia, tak aby móc ocenić które narzędzie jest najbardziej komfortowe i będzie dla nas idealne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu pęsety do rzęs?

Jak już zostało powiedziane, na rynku mamy wiele różnorodnych pęset o wszelkiego rodzaju kształtach i zakrzywieniach. Warto pamiętać, że dobór pęsety do rzęs zależny jest przede wszystkim od tego, jak nam się danego narzędzia używa i to powinno być kluczową sprawą, na którą zwracamy uwagę. W związku z tym możemy poradzić, aby zanadto nie sugerować się kształtem pęsety, tylko skupić na jej komfortowym użytkowaniu. Warto dodatkowo pamiętać, już tak z przymrużeniem oka, że takie cechy jak kolor oraz i estetyka narzędzia nie są najważniejsze. W wyborze pęsety powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się jej praktycznością oraz wygodą w użytkowaniu.

Jeżeli szukasz pęsety do rzęs zajrzyj na https://amazinglashes.com/pesety

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar