2019-12-28

DEKORACJA WNĘTRZ

Nowoczesne karnisze, czyli jak stylowo urządzić okno

Aranżacja okna ma wpływ na wygląd całego wnętrza. Jeżeli chcemy mieć w pomieszczeniu firany, zasłony lub modne obecnie rolety rzymskie, niezbędnym elementem będzie karnisz. Jaki model wybrać, by stylowo urządzić okno?

 

 

Nowoczesny karnisz, czyli jaki?

Moda na ciężkie i obfite zdobienie okien minęła. Teraz króluje minimalizm, dlatego dekoracja okna ma być lekka i nowoczesna, podobnie jak sam karnisz. Nie chowa się już go wstydliwie pod listwą maskującą. Teraz jest on ozdobnym elementem przyciągającym wzrok. Karnisze karnix.pl to designerskie, innowacyjne produkty, zachwycające stylem. Proste i minimalistyczne, bez zbędnych ozdobników są funkcjonalne, a równocześnie zgodne z najnowocześniejszymi trendami. Doskonale wkomponują się w nowoczesną aranżację mieszkania. Ogromna dbałość o szczegóły sprawia, że są to modele niezwykle eleganckie. Mają one niepowtarzalne wzory zakończeń, a ich montaż jest prosty i szybki. Drążkowa forma karnisza umożliwia zawieszenie każdego rodzaju zasłonek czy firanek. Mogą one być na przelotkach, na klasycznych kółkach, troczkach lub taśmach tunelowych.

Wzornictwo i kolorystyka

Nowoczesne karnisze dostępne w karnix.pl cechują się prostą drążkową linią. Zadowoli ona nawet miłośników designu. Okrągły profil drążka jest wytrzymały i trwały pomimo lekkiego wyglądu. Nie przytłoczy on aranżacji okna, lecz doda mu charakteru, dopasowując się do stylu wnętrza. Profil o średnicy 19 lub 25 mm jest widoczny, lecz delikatny. Profilowane minimalistyczne uchwyty sprawiają, że mocowanie jest bardzo efektowne. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej łatwo dobrać karnisz do wnętrza. Dostępne są modele w kolorze antyku, chromu, mosiądzu, INOX, białe, czarne, w naturalnych kolorach drewna. Wszystkie elementy wykonane są z metalu pokrytego galwaniczną warstwą lakieru odpornego na ścieranie. Dzięki temu karnisz nie zmieni z czasem koloru. Całość sprawia bardzo estetyczne wrażenie. Nowoczesne karnisze to przede wszystkim wysoka jakość i perfekcyjne wykonanie z dbałością o każdy szczegół.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesny karnisz?

Z pewnością warto wybrać karnisz, który można modyfikować i uzupełniać. Możliwość zmiany końcówki, czy zawieszenie kółek z żabkami daje szansę na szybką zmianę aranżacji i sposobu zawieszania firanki, czy zasłonki. Do bezszelestnego i płynnego zasłaniania okna przydają się karnisze wyposażone w ciche kółka. Zmiana końcówek ułatwia dopasowanie karnisza do każdego stylu wnętrza. Jeżeli planujemy ozdobić okno wyłącznie jedną tkaniną, wtedy wystarczy karnisz pojedynczy. Jeżeli jednak aranżacja okna ma być dwuwarstwowa, należy wybrać karnisz podwójny. Z powodzeniem powiesimy na nim zasłonki i firanki równocześnie. Kolor karnisza możemy dobrać do lamp i okuć mebli.

Nowoczesny karnisz nie jest już wyłącznie elementem funkcjonalnym. To ozdoba wnętrza podkreślająca jego styl. Dlatego warto postawić na najwyższą jakość i dbałość o szczegóły. Precyzja wykonania i możliwość zmiany zakończeń sprawią, że karnisz będzie nam długo służył.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar