2019-12-17

WSPIERAMY AKCJE

Siódma edycja akcji „Nakarm koty z Cote” ruszyła pełną parą!

Firma Vinex Slaviantsi Poland po raz siódmy rozpoczęła akcję „Nakarm koty z Cote. Jak co roku i tym razem od 9 grudnia możemy wziąć udział w inicjatywie, której celem jest wsparcie kotów znajdujących się pod opieką rożnych fundacji. Jest to idealna okazja do zrobienia w naszych sercach ciepłego miejsca dla potrzebujących czworonogów.

 


Coraz krótsze dni i niższe temperatury przypominają nam usilnie, że wielkimi krokami zbliża się sroga zima, którą straszą nas meteorolodzy, a wraz z nią święta Bożego Narodzenia. Są wśród nas tacy, którzy najchętniej nie wychodziliby z domu tylko ogrzewali się pod kocem, pijąc ciepłą herbatę lub grzane wino. Miniony BLACK FRIDAY pokazał też, że większość osób pochłonął już zupełnie wir zakupów i przygotowań do świąt. Gołym okiem widać, że wszyscy jesteśmy powoli myślami przy świątecznym stole, z naszymi bliskimi i wszystkimi pysznościami, które na nas czekają, podczas gdy gdzieś tam, zziębnięte i głodne kociaki czekają na pomocną dłoń człowieka.


Możliwe, że nasze myśli wypełnione są po brzegi pomysłami na prezenty dla najbliższych, potrawami jakie będziemy przygotowywać na wigilijny stół czy dekoracjami, w które ubierzemy naszą choinkę. Jednak powinniśmy pamiętać, że ten dynamiczny okres, jest dobrym powodem do zatrzymania się na chwilę, albo chociaż zwolnienia kroku. Może to odpowiedni czas na chwilę refleksji, pomyślenia o tych, którzy nie mają głosu i możliwości, aby  poprosić o wsparcie i pomoc?


Z każdym rokiem rośnie liczba porzuconych, bezdomnych kotów. W takich dramatycznych sytuacjach do zwierząt wyciągają pomocną rękę organizacje, które zapewniają żywność wolnobytującym kotom. W wielu przypadkach przygarniają je do siebie, zapewniają im dach na głową, leczą, dbają i traktują najlepiej, jak tylko się da, ale to nie wystarczy. Dlatego tak ważny jest również nasz aktywny udział w akcji „Nakarm koty z Cote”, która rozpoczęła się 9 grudnia i potrwa do 28 lutego 2020 roku. W tym okresie od ceny każdej butelki wina „Cote”, przeznaczone zostanie 10 groszy na zakup karm, które drogą głosowania, trafią do wybranych placówek. Dodatkowo, wybrane placówki zostaną zaopatrzone w roczne pakiety profilaktyczne „VetiCover”, pomagające utrzymać zwierzęta w lepszym zdrowiu.


Wszystkich zachęcamy do wsparcia akcji i oddawania swoich głosów na wybraną placówkę na facebookowym koncie Wina Cote. To dla nas niewiele wysiłku, a robiąc dobry uczynek dla tych małych stworzeń, możemy być pewni, że dobro wróci do nas ze zdwojoną siłą.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar