2019-11-21

Oczy

Jak olśniewać wzrokiem?

Olśniewający makijaż, który sprawi, że twój wzrok będzie hipnotyzował i przyciągał, jest możliwy nie tylko od święta. Oczywiście, że przed większymi galami masz więcej czasu, by zrobić pełen, interesujący makijaż, ale w pracy także możesz zachwycać spojrzeniem. Poznaj nasze sposoby na idealny makijaż.

 

Dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający

Olśniewające spojrzenie możesz uzyskać za pomocą świetnego makijażu. Jaki tusz do rzęs wybrać, by uzyskać efekt „wow”? Postaw na dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający. Dzięki niemu włoski będą wyglądały na o wiele grubsze i dłuższe, a oczy będą ładnie ocienione i wyrazistsze.

Musisz się zastanowić, jaki tusz do rzęs sprawdzi się w przypadku twojego typu urody. Jeśli włoski są krótkie i równe, potrzebujesz czegoś wydłużającego i wywijającego. Jeśli masz krótkie włoski w kącikach, konieczna będzie wygięta szczoteczka, która będzie dopasowana do kształtu twojego oka. Jaki tusz wybrać do rzęs przerzedzonych i cienkich? Oczywiście pogrubiający, najlepiej dwustronny – z odżywką, która wzmocni włoski.

Zaznacz kredką linię rzęs


Oczywiście, dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający sprawia, że oczy wyglądają lepiej – są ocienione i ładne, ale jest jeszcze kilka trików, które pomogą ci uzyskać piękne spojrzenie. Jednym z nich jest właśnie zaznaczenie kreską linii rzęs, zarówno górnych, jak i dolnych. Cieniutka kreska nie będzie zbyt widoczna, świetnie sprawdzi się na co dzień i zagęści optycznie rzęsy.

Jeśli zrobisz grubszą kreskę, możesz ją rozetrzeć aplikatorem, by uzyskać bardziej naturalny efekt. Długość kreski dopasuj do kształtu i rozmiaru oka. Jeśli chcesz sprawić, by wyglądało bardziej spektakularnie, narysuj kreski tylko w zewnętrznym kąciku i wyciągnij je na zewnątrz. Rezultat będzie świetny.

Dodaj trochę blasku


Rozświetlenie powieki sprawia, że oczy wyglądają o wiele lepiej i ładniej się prezentują. Dodaj trochę blasku, używając delikatnych cieni z brokatem. Na imprezę najlepiej sprawdzą się złota i brokatowe szarości. Na co dzień także możesz zrobić rozświetlony makijaż oczu.

Do beżu dodaj bardzo jasny odcień z brokatem. Nie musisz używać go dużo – wystarczy troszeczkę na środek powieki albo co nieco w wewnętrznym kąciku. Dzięki temu makijaż będzie bardziej interesujący, a ty zachwycisz wszystkich jednym spojrzeniem. Jaśniejszy cień bez brokatu dodaj także pod łuk brwiowy – efekt będzie fascynujący.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar