2019-11-14

KSIĄŻKA

Tworzymy mapę książek na drogę. Dodaj swój ulubiony tytuł!

Rusza nowy portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, na którym łączymy geograficzne miejsca z książkami. Tworzymy literacką mapę Polski, przedstawiamy pomysły na małe i duże wyprawy z autorami. Wierzymy, że bez względu na gatunek – czy będzie to powieść, wiersz, esej czy reportaż – książki pokazują szeroki kontekst kulturowy i historyczny miejsc, o których opowiadają, a tym samym są wspaniałymi przewodnikami.

Znasz książkę, której akcja rozgrywa się w Twoim rodzinnym mieście, znanej Ci polskiej wsi lub ulubionym miejscu na wakacje? Jej fabuła prowadzi wzdłuż drogi albo dzieje się nad rzeką, w lesie czy w górach? Podziel się z nami tytułem, dołącz do nas i pomóż nam uzupełnić polską mapę książek.

To bardzo proste! Aby dodać książkę, wystarczy wejść na stronę ksiazkinadroge.pl i wypełnić krótki formularz.

 


…………..

Z˙yjemy w czasach, w których podróz˙owanie stało się bardzo modne, tanie i stosunkowo łatwo doste?pne. Niestety odnosimy wrażenie, że ma ono coraz mniej wspólnego z poznawaniem i fascynacją, a coraz wie?cej z turystyką na masową skalę, polegającą na odhaczaniu jak największej liczby punktów z tzw. bucketlisty. Portal „Książki na drogę" zache?ca do wolniejszego i bardziej uważnego podróżowania z literaturą jako przewodnikiem, do prawdziwego poznawania odwiedzanych regionów, do próby lepszego zrozumienia miejsc – w tym własnego miasta czy sąsiedniej okolicy. Nasza strona stanowi alternatywę dla przewodników turystycznych, które radza?, jak szybko „skonsumowac´” dane miejsce, a przez to zwalniaja? czytelnika z poszukiwania, zadawania pytan´, odkrywania, czyli tego wszystkiego, co stanowi kwintesencję podróz˙owania. Naszymi przewodnikami są pisarze. Z nimi odkrywamy historię i poznajemy naturę. Podróżujemy uważnie i niespiesznie, docieramy głębiej. Świadomi czasu i przestrzeni, która nas otacza.

Portal „Książki na drogę” to zarówno pomysły na popołudniowe wycieczki, jak i inspiracje do nietypowych dalekich wyprawy, a także nauka wrażliwości i lepszego postrzegania tego, co nas na co dzień otacza – w drodze do pracy czy szkoły. Użytkowników – czytelników, podróżników – zachęcamy do dodawania na portalu kolejnych tytułów, w których odnaleźć można szeroki kontekst społeczny i historyczny miejsc. Przeszukaj naszą mapę książek, przeczytaj artykuły, dodaj swoje pomysły i pozwól innym wyruszyć śladami Twoich ulubionych dzieł literackich. Zaczynamy od Polski.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar