2019-10-24

Włosy

Jak szybko poprawić kondycję włosów?

Jeśli twoje włosy są łamliwe, suche i pozbawione blasku, a także masz problem z ich rozczesywaniem, to znak, że potrzebują regeneracji. Zadbaj o poprawę ich kondycji i piękny wygląd – oto kilka skutecznych sposobów na to, aby odzyskały piękny wygląd i były zdrowsze.

 

 

 

Odpowiednia pielęgnacja

Na wygląd naszych włosów wpływa wiele czynników. Jeśli są łamliwe, suche i zniszczone, mogą za to odpowiadać po części nawet uwarunkowania genetyczne, ale też niekorzystne warunki środowiskowe oraz brak starannej pielęgnacji lub stosowanie nieprawidłowo dobranych kosmetyków.

Szampon, odżywka i maska do włosów muszą przede wszystkim odpowiadać na ich potrzeby. Warto przyjrzeć się też swoim zwyczajom pielęgnacyjnym i stylizacyjnym, a w razie konieczności – zmienić je. Jak to zrobić, na co zwrócić uwagę i jak postępować z włosami, aby ich wygląd zachwycał? Poniżej praktyczne i sprawdzone porady.

Podcinaj końcówki włosów

Zaniedbane, suche i rozdwojone końcówki wyglądają wyjątkowo nieestetycznie, dlatego warto je regularnie podcinać. Aby znacznie poprawić wygląd oraz kondycję włosów, zapisz się do fryzjera. W ten prosty sposób nie tylko odświeżysz kształt fryzury, ale też kosmyki będą wyglądały na zadbane i zdrowsze. Systematyczne podcinanie końcówek dobrze działa na ich stan – utrzymanie ich w dobrej kondycji stanie się znacznie łatwiejsze.

Kosmetyki dobrane do rodzaju włosów

Niezwykle ważne jest też dopasowywanie kosmetyków do rodzaju włosów – nawet dobrej jakości szampon, odżywka, serum i maska do włosów, jeśli nie będą odpowiadać na potrzeby twoich włosów, nie poprawią ich kondycji i wyglądu.

Określ ich typ, a następnie dobierz odpowiednie preparaty – np. do włosów suchych, zniszczonych, farbowanych itd. Dopiero wtedy uzyskasz taki efekt, jakiego oczekujesz. Profesjonalne kosmetyki L’Oréal Paris są dopasowane do potrzeb włosów i w krótszym czasie rozwiązują konkretne problemy, np. nawilżają, odżywiają, wzmacniają.

Szampon to nie wszystko

Szampon jest podstawą pielęgnacji – działa przede wszystkim oczyszczająco, skutecznie usuwając zanieczyszczenia i pozostałości po środkach do stylizacji. Jednak dobry szampon to dopiero pierwszy krok do poprawy kondycji kosmyków – aby spotęgować jego działanie, przyda się też odżywka, serum i maska do włosów.

Odżywka i maska do włosów

Po każdym myciu włosów warto użyć odżywki – spłucz ją dopiero po kilku lub kilkunastu minutach, aby mogła zadziałać. Stosuj ją codziennie. Kolejnym produktem pomagającym w skutecznej pielęgnacji jest maska do włosów – sięgaj po nią dwa lub trzy razy w tygodniu. Jest silnie skoncentrowana i wyróżnia ją mocniejsze działanie – zawiera cenne składniki odżywcze, które wnikają w strukturę włosów i odżywiają je. Rozważ też zakup serum oraz ampułek, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Pomocna dieta


Uboga w składniki odżywcze dieta i niewłaściwe odżywianie również mogą negatywnie wpłynąć na kondycję włosa. Kosmetyki co prawda dostarczą witamin i składników odżywczych, ale warto zadbać o nie także od wewnątrz. Jaka dieta wzmocni włosy? Sięgaj po produkty bogate w witaminy z grupy B (np. biotynę, B6), magnez, cynk itd. Jadaj sałatki z dobrymi olejami, przegryzaj orzechy i pestki dyni, a także spożywaj sezonowe warzywa i owoce.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar