2019-10-14

TECHNOLOGIA

Dlaczego warto sprezentować dziecku smartwatch?

Dlaczego warto sprezentować dziecku smartwatch?
Nie od dziś wiadomo, że możliwość kontroli daje rodzicowi większą pewność co do bezpieczeństwa swojej pociechy. Do niedawna dyskretne monitorowanie dziecka przebywającego poza domem było praktycznie niemożliwe. Na szczęście, w dobie nowoczesnych technologii, rodzice zyskali dostęp do skutecznych narzędzi, dzięki którym mogą poczuć się spokojniejsi.

 Zegarek GPS z aplikacją Bezpieczna Rodzina – jakie korzyści ze sobą niesie?

Zawsze być blisko, a zarazem pozostawić dziecku margines swobody. Sprawować dyskretną kontrolę, tak by nie zaburzać naturalnie rodzących się przyjaźni i spontanicznych relacji społecznych. Być, gdy nas potrzebuje, ale i dać przestrzeń do samodzielnego poznawania świata. Każdemu rodzicowi zależy przecież na usamodzielnieniu pociechy i zdrowym rozwoju w środowisku osób przyjaźnie do niej nastawionych. Z myślą o potrzebach troskliwych rodziców powstał zegarek gps – do kupienia w sklepie https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/Wodoodporny-zegarek-GPS-dla-dziecka. Wyposażony w szereg praktycznych funkcji, umożliwia kontrolę rodzicielską. Urządzenie zachowuje się jak telefon – dzwoni i odbiera połączenia przychodzące (i to jedynie od osób uprzednio zdefiniowanych przez rodziców). Dzięki tej funkcji rodzic wie, z kim jego pociecha utrzymuje kontakty. Tym samym eliminuje w dużym stopniu zagrożenie związane z zapoznawaniem przypadkowych (często dużo starszych osób) przez aplikacje na telefonie. Ma też pełną wiedzę dotyczącą tego, z kim komunikuje się jego dziecko.

Sygnał SOS do rodzica w razie nieprzewidzianych zdarzeń

W sytuacji, gdy dziecko poczuje się zagrożone, może natychmiast wysłać komunikat na telefon rodzica. W ciągu zaledwie kilku sekund od jego wysłania rodzic wie, że dzieje się coś niepokojącego. Dzięki temu może błyskawicznie zareagować, na przykład powiadomić odpowiednie służby. Urządzenie świetnie sprawdza się nie tylko w sytuacji napotkania przez dziecko niebezpiecznych osobników (agresywnych, pijanych, mających złe intencje), ale także podczas wypadku drogowego (rodzic wtedy dowie się jako pierwszy o niepokojącym zdarzeniu). Dzięki dokładnej lokalizacji gps rodzic może zareagować nawet wtedy, gdy dziecko z jakichś przyczyn nie odbiera telefonu (nie zabrało go ze sobą, zgubiło lub jest nieprzytomne). Wówczas opiekun, dzięki GPS, zna dokładną lokalizację dziecka i może zadzwonić na pogotowie lub na policję. Dla większego poczucia bezpieczeństwa zarówno pociechy, jak i jej rodzica przygotowano opcję wysyłania powiadomień o wejściu i wyjściu ze szkoły. W ten sposób wiadomo, w którą stronę zmierza dziecko i kiedy orientacyjnie może znaleźć się na miejscu docelowym. Wyjątkowo przydatną umiejętnością urządzenia jest opcja nasłuchiwania otoczenia, w którym znajduje się pociecha. Jest to przydatne nie tyko wtedy, gdy dziecku zdarza się wagarować, ale również w skrajnych sytuacjach, na przykład porwania przez osoby trzecie. Smartwatch dla dziecka, taki jak ten https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/interaktywny-smartwatch-z-gps-dla-dziecka, uspokaja, daje poczucie pewności i kontroli. Jest w pełni skonfigurowany z kartą SIM. Sprzedawany w komplecie z polskojęzyczną aplikacją mobilną, umożliwiającą lokalizowanie dziecka przy użyciu systemu GPS, GSM i Wi-Fi.

Bezpieczna Rodzina – wsparcie dla rodziców na każdym kroku

Dzięki pakietowi Bezpieczna Rodzina rodzic ma pewność, że może w pełni sprawdzić historię lokalizacji swojego dziecka. Wyposażając dziecko w smartwatch z gps, rodzic może bez przeszkód upewnić się, o której ostatnio dziecko opuściło szkołę, gdzie znajduje się na przerwie i dokąd kieruje swoje kroki po szkole. To pozwala w porę wykryć czyhające nań zagrożenia, na przykład w postaci uzależniających gier na automatach czy śmiertelnie niebezpiecznych dopalaczy. Rodzic, mając dostęp do historii, może przeanalizować, jakie miejsca odwiedza jego pociecha oraz przeprowadzić w porę poważną rozmowę wychowawczą, która pozwoli sprawnie naprostować negatywne zachowania i uchronić pociechę od późniejszych kłopotów.

Wodoodporny, wytrzymały i designerski

Zegarek z gps został zaprojektowany w taki sposób, aby nie ograniczać codziennej dziecięcej swobody. Jest lekki, wodoodporny i wytrzymały. Dobrze znosi potrząsanie, naturalny ruch, ale również kontakt z wodą (w trakcie codziennego mycia rąk). Został stworzony w kilku wariantach kolorystycznych – dla chłopców i dla dziewczynek. Do wyboru są następujące kolory: niebieski, żółty, różowy, biały i czarny. Rodzic otrzymuje powiadomienie na swój telefon w sytuacji, gdy dziecko zdejmie zegarek z ręki, co pozwala zareagować i upewnić się, że z pociechą nie dzieje się nic niedobrego. Trzydniowy czas pracy baterii nie przysparza dodatkowych trudności na co dzień – zegarek wystarczy naładować tak, jak się ładuje telefon. Proces ładowania nie zajmuje dłużej niż godzinę. Nowoczesny design, kompaktowa wielkość dopasowana do dziecięcej ręki oraz minimalistyczny wyświetlacz czynią z niego lubiany i akceptowany przez dzieci gadżet. W pudełku znajduje się również kabel do ładowania zegarka, instrukcja użytkowania, a także praktyczna pęseta ułatwiająca włożenie karty SIM.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar