2019-10-08

WARTO WIEDZIEĆ

Dobre powietrze

Wilgoć jest niezbędna do życia, ale czasem jest jej w naszym otoczeniu za dużo. Problem ten narasta w okresie jesienno-zimowym i wówczas czasem musimy poszukać sposobów jej ograniczenia. Dotyczy to zwłaszcza niedogrzanych mieszkań, czy też starych budynków. Rozwiązaniem dla tego typu problemów może być pochłaniacz wilgoci, który zapobiegnie powstawaniu pleśni, zawilgoceniu ubrań, czy też – co jest zdecydowanie najgroźniejsze – zagrzybieniu naszego lokum. Wybór urządzeń zwalczających wilgoć w pomieszczeniach jest bardzo szeroki. Wystarczy wejść do sieci, by stwierdzić, że jest spośród czego wybierać.


1. Wilgoć – precz!
2. Mądry pomysł
3. Przede wszystkim – zdrowie!


Wilgoć – precz!
W zależności od zasobności naszej kieszeni oraz problemu, który musimy pokonać, możemy zdecydować się na różnorodne rozwiązania. Jakie pochłaniacze wilgoci są w naszym zasięgu? Otóż możemy wybierać spośród trzech podstawowych typów pochłaniaczy: elektrycznych, pochłaniaczy w granulkach albo w tabletkach. Granulat i tabletki należą do najtańszych rozwiązań. Pochłaniacze elektryczne są o wiele droższe, ale są też bardziej efektywne. W ich przypadku decyzja zakupu powinna być dobrze przemyślana i skonsultowana ze specjalistą, który pomoże nam dobrać pochłaniacz do konkretnych warunków oraz zadania, które ma on rozwiązać. Dodatkowo pochłaniacz podłączony do prądu elektrycznego na bieżąco analizuje wilgotność powietrza, dzięki czemu nie przesusza go nadmiernie. Przyjmuje się, że prawidłowa wilgotność powinna wynosić od 30 do 55%, jeśli chodzi o pomieszczenia zamknięte, w których temperatura powietrza to 20 stopni Celsjusza. Ich ceny są dość zróżnicowane i na pewno każdy klient znajdzie coś, co spełni jego wymagania.

 

 


Mądry pomysł
Końcowym efektem działania urządzeń takich jak pochłaniacze wilgoci jest pomieszczenie, które nie ulegnie zawilgoceniu albo zagrzybieniu, a to zdecydowanie zaoszczędzi nam kosztownych remontów w przyszłości oraz nie narazi nas na ekspozycję na szkodliwe zarodniki grzybów czy pleśń. Nie bez znaczenia jest także to, że zawilgocone mieszkania, ubrania, czy np. meble wydzielają nieprzyjemny zapach. Możemy nawet nabyć takie urządzenia, które dzięki odpowiednim wkładom mogą wydzielać woń, np. owocową, co może być dodatkową, jakże przyjemną, ich zaletą.


Przede wszystkim – zdrowie!

Warto pamiętać, że problem wilgoci w mieszkaniu, czy też pomieszczeniu biurowym nie rozwiąże się sam. Im szybciej zadziałamy, tym prędzej odczujemy tego efekty. Zakup pochłaniacza wilgoci – w uzasadnionych warunkach – szybko nam się zwróci, a my będziemy bardziej zadowoleni z otoczenia, w którym przyszło nam przebywać lub pracować. Trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze, a na pewno zdrowsi nie będziemy ciągle przebywając w zawilgoconym pomieszczeniu.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar