2019-10-01

WARTO WIEDZIEĆ

Jak zamówić kuriera?

Wysłanie paczki wprost z własnego domu lub biura nigdy nie było prostsze. Dzięki szerokiej ofercie usług możemy zdecydować, w jaki sposób nadamy przesyłkę. Jedną z opcji jest zamówienie kuriera, który odbierze paczkę ze wskazanego miejsca. Wystarczy przygotować przesyłkę, wypełnić i drukować etykietę nadawczą i umówić się na odbiór paczki przez kuriera.


Zamówienie kuriera to wygodny i szybki sposób na nadanie przesyłki. InPost oferuje taką usługę bez konieczności zawierania umów. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.inpost.pl, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami. Kurier przyjedzie pod wskazany adres i odbierze paczkę. To szczególnie komfortowe dla mam, które na co dzień zajmują się dziećmi, osób zapracowanych, jednoosobowych przedsiębiorców, lub tych, którzy mają długi dystans do Punktu Obsługi Paczek lub Paczkomatu.

 Jak przygotować paczkę?

Przed zamówieniem kuriera należy odpowiednio przygotować paczkę. Przede wszystkim nie musimy martwić się o specjalne opakowanie – wystarczy bezpiecznie zapakować przesyłany przedmiot w kartonowe pudełko. Ważne jest, aby nie było one zużyte lub uszkodzone. Paczka powinna być tak zabezpieczona, by dotrzeć do adresata w nienaruszonym stanie. Samo opakowanie nie może także uszkodzić innych transportowanych przesyłek. Dobrym pomysłem jest mocny, dostosowany do wagi towaru, odporny na wilgoć karton z podwójnymi ściankami. Wielkość pudełka musi być dostosowana do zawartości tak, aby zminimalizować puste przestrzenie wewnątrz opakowania. Pamiętajmy, żeby ochronić zawartość przed zniszczeniem, potłuczeniem oraz poruszaniem, czyli dodatkowo stosujemy wypełniacz: może to być gazeta, styropianowe kulki, folia bąbelkowa lub papierowa. Pudełko zaklejamy taśmą klejącą na wszystkich łączeniach. Po zalogowaniu na stronie i wyborze opcji zamówienia kuriera zostaniemy przekierowani do intuicyjnego Managera Paczek, w którym przygotujemy etykietę potrzebną do nadania przesyłki. Etykietę nadawczą wygenerujemy w zaledwie kilku krokach. Paczka musi być opisana pełnymi danymi adresowymi nadawcy i odbiorcy.

Jak zamówić kuriera?
Kuriera zamawiamy poprzez Managera Paczek, który jest dostępny po zalogowaniu się do swojego konta. Wystarczy podać dokładne informacje związane z odbiorem przesyłki – adres, numer telefonu, godzina. Dodatkowo warto zawsze dopisać uwagi lub wskazówki, jeśli np. miejsce odbioru jest trudno dostępne, wymaga przejścia przez podwórko czy wejście jest z innej strony budynku. W razie wątpliwości niezbędne informacje znajdziemy na stronie, wystarczy wpisać w dostępną wyszukiwarkę hasło: „kurier jak zamówić”, aby błyskawicznie dostać wszelkie podpowiedzi i porady. Kurierzy InPost zawsze ubrani są w szarą koszulkę polo lub szaro-czarną kurtkę z charakterystycznym logo firmy. Z pewnością rozpoznamy osobę, która będzie odbierać naszą paczkę. Pamiętajmy, że pracownicy mają ograniczony czas oczekiwania, dlatego postarajmy się wskazać jak najbardziej przybliżoną godzinę odbioru przesyłki. Przygotujmy paczkę odpowiednio wcześnie, aby nie robić tego dopiero kiedy kurier zapuka do naszych drzwi.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar