2019-09-18

Paznokcie

Zrób to sama! Manicure hybrydowy w 5 krokach

Nie masz czasu, aby umówić na manicure do salonu? Marzysz o pięknych paznokciach, ale nie wiesz jak samodzielnie wykonać hybrydy? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i krok po kroku stwórz swoją wymarzoną stylizację - to prostsze, niż myślisz. Przekonaj się sama!

 

Często uważamy, że stworzenie samemu manicure hybrydowego jest trudne i wymaga odpowiednich umiejętności. Nic bardziej mylnego. Wystarczy trzymać się właściwej kolejności wykonywanych czynności oraz mieć trochę wprawy, aby otrzymać piękny manicure hybrydowy. W tym artykule pokażemy Ci jak łatwo jest to zrobić na przykładzie produktów firmy Provocater.

 


Czego potrzeba do manicure hybrydowego?


Zanim rozpoczniesz wykonywanie hybryd należy się odpowiednio przygotować. Poniżej znajdziesz listę, która jest niezbędna przy manicurze hybrydowym wraz z proponowanymi produktami:

  • lampa do hybryd
  • primer: Provocater Primer
  • cleaner: Provocater Cleaner
  • baza i top do hybryd: Provocater Base Hard z wit. E i Top Shine No Wipe
  • lakier hybrydowy
  • zmywacz do hybryd: Remover do hybryd Provocater
  • akcesoria: pilnik, blok polerski, waciki bezpyłowe, folia do zmywania hybryd (Remover Wraps Provocater), drewniane patyczki

Nakładanie lakieru hybrydowego


Jeśli już posiadasz wszystkie potrzebne narzędzia do wykonania hybryd, od uzyskania wymarzonego efektu dzieli Cię już tylko kilka kroków.


Krok 1


Przed nałożeniem lakieru hybrydowego należy odpowiednio przygotować paznokcie. Na początku zmiękczamy skórki i odsuwamy je na przykład za pomocą drewnianego patyczka. Jeśli jest potrzeba można również wyciąć niepożądane skórki. Następnie nadajemy paznokciom odpowiedni kształt pilnikiem oraz matowimy płytkę blokiem polerskim lub pilnikiem o bardzo niskiej gradacji.


Krok 2


 
Odtłuszczamy płytkę paznokcia nasączonym wacikiem bezpyłowym. Polecamy użyć do tego  produktu Provocater Cleaner.  Następnie należy nałożyć primer i poczekać do momentu wyschnięcia ok. 15-20 sekund. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy bazę do hybryd. W tym przypadku idealnie sprawdzi się produkt Provocater Base Hard z wit. E. Po zaaplikowaniu utwardzamy bazę w lampie ok. 30-60 sekund.


Krok 3


 
Teraz możemy nałożyć wybrany lakier hybrydowy cienką warstwą i utwardzić go w lampie ok. 30-60 sekund. W zależności od wybranego koloru można nałożyć kolejną warstwę bez przemywania. Pełną paletę barw znajdziecie na stronie provocater.pl. Nie należy nakładać lakieru bezpośrednio na paznokieć bez wcześniej zaaplikowanej bazy!


Krok 4

 


Na koniec dla utrwalenia hybryd należy nałożyć cienką warstwę Provocater Top Shine No Wipe i utwardzić w lampie ok. 30-60 sekund. Produkt nie posiada warstwy dyspersyjnej, więc nie trzeba go przemywać cleanerem.


Krok 5

 


Ostatnim krokiem jest zadbanie o skórki w celu dobrej prezentacji nowej stylizacji. W tym celu należy użyć intensywnie regenerującą, nawilżającą oliwkę do paznokci i skórek i wmasować ją w skórki wokół paznokci.

 

 


Zdejmowanie hybryd


Jak najłatwiej ściągnąć manicure hybrydowy? Będzie do tego potrzebny specjalny zmywacz do hybryd, taki jak Remover Provocater. Jest to płyn, który pomaga w łatwy sposób usunąć hybrydę, a także tipsy czy ozdoby akrylowe. Oprócz zmywacza przyda się pilnik do hybryd, folia Remover Wraps, waciki bezpyłowe oraz drewniane patyczki.
 
1. Pilnikiem do hybryd należy spiłować warstwę wierzchnią lakieru
2. Następnie nasączyć waciki Removerem, przyłożyć do płytki paznokcia i starannie zawinąć w folię. Pozostawić na ok. 7-10 minut
3. Na sam koniec delikatnie odwinąć folię i delikatnie usunąć lakier za pomocą drewnianych patyczków.
 
Zamiast używania zmywacza do paznokci wiele kobiet spiłowuje całkowicie lakier z paznokci. Jest to jednak ryzykowna metoda, ponieważ bardzo łatwo można naruszyć naturalną płytkę paznokcia, co może wpływać na łamliwość naszych paznokci.
 
Samodzielne nałożenie i zdjęcie manicure hybrydowego jest proste! Ważna jest jednak precyzja i cierpliwość w trakcie wykonywania. Pamiętaj, że trening czyni mistrza i z każdą stylizacją będziesz się czuć pewniej w wykonywaniu hybryd!
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar