2019-09-18

Twarz

Nawilżanie skóry – recepta na młodość

Młody wygląd jest oznaką zdrowia i witalności ciała, a zatem warto zadbać o to, by utrzymać go jak najdłużej pomimo upływu lat. Niestety, należy być świadomym nieubłagalnego przemijania tej młodości, dlatego dobrym sposobem jest dbanie o swoją skórę od wczesnych lat, by jak najdłużej zachowała młodzieńczy wygląd. Promując u siebie dobre nawyki pielęgnacyjne i stosując dobry krem nawilżający, można spowolnić upływ czasu i sprawić, że skóra dłużej będzie wyglądała promiennie – a to właśnie ona najbardziej jednoznacznie świadczy o wieku człowieka...

 

 

Skóra bez zmarszczek – obiekt pożądania każdego!

Pierwsze zmarszczki u kobiet często napawają je paniką przed nieubłagalnym przemijaniem. Panie boją się, że proces powstawania zmarszczek będzie postępował lawinowo i nie uda się go później odwrócić – a przynajmniej nie bez wydawania majątku na zabiegi medycyny estetycznej. Dlatego właśnie dobry krem nawilżający powinien być tym, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Dużo łatwiej jest w ten sposób zapobiegać powstawaniu pierwszych zmarszczek, niż później starać się je zlikwidować. Dbanie o siebie już od najmłodszych lat nie jest czymś, co wymaga wielkich nakładów pracy, czasu czy finansowych. Z powodzeniem każda kobieta i mężczyzna może zakupić dobrze dobrany do potrzeb swojej cery krem i regularnie go stosować dwa razy dziennie.

Dobry krem nawilżający już od młodych lat

Osoby młodsze powinny regularnie, dwa razy dziennie nakładać na twarz lekki krem o delikatnych właściwościach nawilżających – dla utrzymania właściwego poziomu nawodnienia tkanek. Z biegiem czasu, gdy kondycja skóry się pogorszy, można pokusić się o stosowanie silniejszych kremów, na przykład dla skóry bardzo odwodnionej i wrażliwej. Takie preparaty szybko uzupełnią ubytki wody w skórze i doprowadzą do jej pięknego wyglądu, a także zapobiegną dalszemu niszczeniu cery poprzez negatywne działanie promieni UV oraz innych wysuszających ją czynników. Z biegiem czasu składniki aktywne wybieranych kremów nawilżających powinny być wzbogacane o dodatkowe substancje o właściwościach odżywczych, a później przeciwzmarszczkowych i liftingujących. Wciąż podstawą powinno być jednak nawilżanie. Dobry krem nawilżający z kwasem hialuronowym w swoim składzie pomoże nie tylko odpowiednia nawodnić skórę, ale także utrzymać jej wysoki poziom nawilżenia przez długi czas, odbudowując barierę ochronną. Powinien też sprawić, że nowe zmarszczki po prostu nie będą się pojawiały, a te już obecne – zdecydowanie się spłycą!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar